Mali triathloniści pomagają swojej rówieśniczce

Enea Tri Tour CrossDuathlon Kids to wyjątkowe wydarzenie. Najmłodsi pasjonaci triathlonu przekażą swoją energię dla chorej rówieśniczki – Zosi. W najbliższą niedzielę 7 czerwca, mali zawodnicy będą rywalizować w crossDuathlonie, czyli terenowym połączeniu jazdy na rowerze oraz biegu. Cały dochód z opłaty startowej zostanie przeznaczony na leczenie Zosi.

Niedzielne zmagania dzieci odbędą się na boisku Klubu Sportowego Posnania (ul. Słowiańska 78) o godz. 10.00. Mali sportowcy zostali podzieleni na osiem grup wiekowych. Najmłodsza grupa zawodników pokona 100 m trasy rowerowej oraz 100 m trasy biegowej, natomiast najstarsze dzieci (rocznik 2002) będą miały do przebycia odpowiednio 800 m i 400 m.
– Tą imprezą chcemy pomóc małej Zosi, która od zeszłego roku walczy z chorobą nowotworową. Niestety, odpowiednie leczenie jest bardzo drogie, w związku z czym nasz klub stara się pomóc jak tylko może. Tak narodził się pomysł na zaangażowanie się w Enea Tri Tour CrossDuathlon Kids, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki – mówi Janusz Cieślak z Klubu Sportowego Posnania.

O tym, jak wyjątkowe jest to wydarzenie, mówi również Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizatora cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour.
– Sportowcy już niejednokrotnie pokazywali, ze mają ogromne serca i chętnie pomagają innym – zwraca uwagę. – Teraz jednak to ci najmłodsi będą pomagać swojej rówieśniczce. Wierzę, że moc pozytywnej energii przekazana przez małych triathlonistów pomoże wrócić Zosi do zdrowia i być może już za rok wystartuje w naszych zawodach dla dzieci.

Wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów otrzymają pamiątkowe medale oraz posiłek, którym uzupełnią straconą energię. Każdy kto chciałby wziąć udział w Enea Tri Tour CrossDuathlon Kids powinien się spieszyć, ponieważ obowiązuje limit uczestników – 100 miejsc. Zapisy są możliwe przez wysłanie SMSa na numer 663 444 060. W treści wiadomości należy napisać imię, nazwisko oraz datę urodzenia. Koszt uczestnictwa wynosi co najmniej 10zł, chociaż mile widziane są wyższe wpłaty. Jeżeli nie zostanie wyczerpany limit miejsc to w dniu wydarzenia od godz. 8:45 jeszcze będzie możliwość rejestracji małych zawodników. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie promującym wydarzenie.