Mali triathloniści pomogli swojej rówieśniczce

Mimo niesprzyjającej pogody najmłodsi triathloniści licznie pojawili się w niedzielę na starcie imprezy Enea Tri Tour CrossDuathlon Kids. Ponad 80 małych zawodniczek i zawodników, w strugach deszczu rywalizowało na boisku Klubu Sportowego Posnania w CrossDuathlonie – terenowym połączeniu jazdy na rowerze oraz biegu. Sportowa rywalizacja dzieci wyzwoliła moc pozytywnej energii, która udzieliła się wszystkim dorosłym uczestnikom imprezy. Cały dochód z opłaty startowej zostanie przeznaczony na leczenie małej Zosi zmagającej się z chorobą nowotworową.

Niedzielne zmagania dzieci odbyły się na boisku Klubu Sportowego Posnania (ul. Słowiańska 78) między  godz. 10.00 do 12.00. Mali sportowcy zostali podzieleni na kilka grup wiekowych. Najmłodsza grupa zawodników pokonała 100 m trasy rowerowej oraz 100 m trasy biegowej, natomiast najstarsze dzieci (rocznik 2003) miały do przebycia odpowiednio 800 m i 400 m.
– Tą imprezą chcemy pomóc małej Zosi, która od zeszłego roku walczy z chorobą nowotworową. Niestety odpowiednie leczenie jest bardzo drogie, w związku z czym nasz klub stara się pomóc jak tylko może. Tak narodził się pomysł na zaangażowanie się w Enea Tri Tour CrossDuathlon Kids, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki – mówi Janusz Cieślak z Klubu Sportowego Posnania.

O tym, jak wyjątkowe jest to wydarzenie mówi również Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizatora cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour.
– Sportowcy już niejednokrotnie pokazywali, że mają ogromne serca i chętnie pomagają innym – podkreśla. – Teraz jednak to ci najmłodsi będą pomagać swojej rówieśniczce. Wierzę, że moc pozytywnej energii przekazana przez małych triathlonistów pomoże wrócić Zosi do zdrowia i być może już za rok wystartuje w naszych zawodach dla dzieci.

Wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz posiłek, którym uzupełnili stracone kalorie.