Poznań zrzuca kilogramy po raz trzeci

Po raz kolejny poznaniacy będą zrzucać zbędne kilogramy. Rusza trzecia odsłona akcji „Poznań zrzuca kilogramy”. W jej ramach przez całe wakacje mieszkańcy miasta będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach, podczas których dowiedzą się, jak powinna wyglądać zdrowa dieta i codzienne ćwiczenia. Pierwsze już w najbliższą sobotę!

13 czerwca Piknikiem Dietetycznym na polanie przy kąpielisku nad Maltą rozpocznie się trzecia edycja akcji, która ma na celu pomóc poznaniakom w zmaganiach z nadwagą. Ale nie tylko. „Poznań zrzuca kilogramy” to także promocja zdrowego żywienia, sportu i życia w zgodzie z własnym organizmem.

Wydarzenie skierowane jest do każdego, bez względu na wiek i upodobania. Z fachowej wiedzy specjalnie zaproszonych na piknik specjalistów będą mogli skorzystać zarówno ci, którzy walczą z nadwagą, jak i osoby chcące popracować nad swoją sylwetką lub po prostu dowiedzieć się więcej o tym, jak być fit. Dlatego niezależnie od tego, w jakiej jesteś formie, w sobotę 13 czerwca nie może zabraknąć cię nad Maltą!

Impreza rozpocznie się o godz. 12. Na początek uczestnicy zostaną zaproszeni do określenia punktu startowego, czyli przebadania ciała. Na stanowisku Medkonsulting Tanita Polska będą mogli sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz wody w swoim organizmie. To jednak nie wszystko. W trakcie Pikniku Dietetycznego Medkonsulting Tanita Polska ogłosi specjalny konkurs, mający zachęcić uczestników do tego, by zmienili złe nawyki żywieniowe i poprawili kondycję. Nagroda z pewnością będzie wystarczającą motywacją – do wygrania wycieczka dla dwóch osób! W trakcie imprezy nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów akcji.

Nieco później Marta Suchocka z firmy Tupperware pokaże, w jaki sposób sporządzić pyszne i pożywne dania. Ponadto przez cały dzień prowadzone będą otwarte warsztaty kulinarne, umożliwiające gościom poszerzenie wiedzy z zakresu przygotowywania zdrowych i smacznych potraw. Produktów dostarczy firma Selgros.

O sokach „Na Dzień Dobry” i tym, czym warto kierować się, by spośród wielu dostępnych na rynku soków wybrać te naturalne, opowie Danuta Przybylak z firmy Quick Fresh. Zaprezentuje również proces pasteryzacji.

Spragnieni wrażeń dostaną szansę wzięcia udziału w „Challange’u”, który dla uczestników stworzą Daniel Buchholz i Jakub Dratwa z firmy ViSalus. Na czym będzie polegało wyzwanie? Każdy, kto się go podejmie, będzie musiał… tańczyć zumbę pod okiem Harry’ego, certyfikowanego instruktora z Kolumbii. Cel jest szczytny. Piknik Dietetyczny ma bowiem również wymiar charytatywny. W imieniu każdego, komu uda się przetańczyć z Harrym 50 minut, firma ViSalus przekaże posiłek jednemu dziecku znajdującemu się pod opieką Fundacji Pomocna Mama.

Wśród atrakcji sportowych znajdzie się również turniej piłki plażowej pod patronatem GO sport, który ufundował nagrody dla zwycięskiej drużyny.

Będą nie tylko posiłki, ale też woda. O jej roli w zdrowym żywieniu opowie Paweł Dyzert, przedstawiciel firmy zajmującej się dystrybucją wody Bonart. Nie zabraknie również sportu. Poznaniaków, mogących świętować dopiero co wywalczony tytuł piłkarskiego mistrza Polski, z pewnością zainteresuje obecność na pikniku Akademii Piłkarskiej Reissa. Jej przedstawiciele mówić będą m.in. o tym, dlaczego warto i w jakim wieku najlepiej jest zacząć uprawiać piłkę nożną, a także zaproszą dzieci wraz z opiekunami do wspólnych zabaw i konkursów.

Warto podkreślić raz jeszcze, że Piknik Dietetyczny ma również wymiar charytatywny. W czasie jego trwania działać będzie strefa grillowa, gdzie wydawane będą potrawy sporządzone z mięsa dostarczonego przez firmę Biegun. Dochód z nich zostanie przekazany fundacji Pomocna Mama.

Na Pikniku Dietetycznym pojawi się też Echostar Studio cyfrowa telewizja kablowa, która będzie promować prozdrowotne i prosportowe kanały telewizyjne, w tym Discovery Chanel, TLC oraz Eurosport.

 

Organizatorami akcji „Poznań zrzuca kilogramy” są portal codziennypoznan.pl  i Kupiec Poznański we współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji – Oddział Malta.