Nowe oblicze Rynku Łazarskiego? Debata z udziałem mieszkańców i kupców

Rada Osiedla Św. Łazarz zaprasza do dyskusji na temat modernizacji rynku Łazarskiego.  Okazją do tego będzie debata z udziałem mieszkańców i kupców. Odbędzie się ona 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13.

Spotkanie dotyczyć będzie przede wszystkim kwestii płyty Rynku Łazarskiego, a dokładnie jej renowacji. Rada Osiedla Św. Łazarz chce dowiedzieć się, jakie w tej sprawie są oczekiwania mieszkańców.

To nie jedyny temat, który ma zostać poruszony w trakcie spotkania. Częściowo jest ona także odpowiedzią na sygnały o przestępczości na rynku Łazarskim. Kupcy żalą się, że w ostatnim czasie pojawiają się problemy z bezpieczeństwem na rynku, upilnowaniem straganów i kradzieżami. Dlatego też 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza obecni będą przedstawiciele policji i straży miejskiej.

Oprócz reprezentantów służb porządkowych i organizatorów, czyli Rady Osiedla Św. Łazarz, na spotkaniu z mieszkańcami i kupcami z Łazarza mają się też pojawić poznańscy radni.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.