Babi Targ po raz kolejny w Poznaniu!

Już 21 czerwca specjalnie dla kobiet (choć nie tylko dla nich) odbędzie się prawdziwe święto, czyli kolejna edycja Babiego Targu. Tego dnia poznańska Arena wypełni się ciuchami na sprzedaż i wymianę.

Dla wielu kobiet jest to atrakcja, która co roku przyciąga tysiące uczestniczek w różnych miastach Polski. Akcja wietrzenia szaf, dzięki której będzie można się pozbyć nie używanych rzeczy, to nie tylko wymiana ich na inne, ale także możliwość sprzedaży.
– Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, znudziły się lub były nie trafionym prezentem i leżą na dnie szafy, wymienić na coś innego – wyjaśnia Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego „Babiląd”. Zdarzają się również przypadki, gdy transakcja wymiany nie dojdzie do skutku. Co wtedy? – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku. Wtedy zawsze można negocjować zakup – wyjaśnia pomysłodawczyni. Dodajmy, że jest to szansa na zakup – za niewielką cenę – naprawdę niebanalnych ubrań.  

Na Babim Targu będzie można wymienić głównie odzież, buty, dodatki i biżuterię. Targ rozpocznie się od godziny 12 i potrwa do 16. Wstęp dla wystawców zacznie się od 11 – a kasy będą mieścić się przy wejściu A. Koszt wstępu to 5.

Dla zmęczonych szałem zakupów przed Areną powstanie „strefa relaksu” – znajdą się tam stoiska z jedzeniem i napojami. Będzie można zjeść dania wegetariańskie i wegańskie przysmaki. Pomyślano także o tych najmłodszych, dla których zorganizowany będzie kącik dla malucha.

Wyjaśnijmy, że Babi Targ to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce “swapping parties”, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów. Jest to najstarsza imprezą tego typu w Polsce. Organizowany regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach. Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w klubie Meskal w Poznaniu i zainaugurowało działalność Babilądu.

Rok temu została zorganizowana wyjątkowa ogólnopolska akcja wymiany ciuchów razem z OLX.  
Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji tej imprezy. Przez trzy lata Babi Targ był imprezą organizowaną w ramach Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malta – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta.

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ. Dotychczas odbyło się 5 edycji, m. in. w ramach targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku ta impreza odbędzie się 5 lipca.