Joga w Poznaniu przez całe wakacje! Może też chcesz poćwiczyć?

Zabiegani i zapracowani poznaniacy będą mogli od 21 czerwca w każdą niedzielę zrelaksować się po ciężkim i stresującym tygodniu – ruszają bowiem bezpłatne zajęcia z jogi przy fontannie w parku Adama Mickiewicza. 21 czerwca to także Międzynarodowy Dzień Jogi i tego dnia, podobnie jak w 176 państwach na świecie, będzie można świętować na Malcie.

Joga to przede wszystkim praca z ciałem i wiele osób uprawiając tę dyscyplinę widzi w tym sposób na zrelaksowanie się po ciężkim, stresującym dniu. Inni z kolei uważają jogę za idealny sposób na życie. W wielu krajach joga została uznana za metodę walki ze stresem, jak również wspomagającą metodę rehabilitacyjną i terapeutyczną. Na zajęcia z jogi chodzić może każdy – nie liczy się wiek czy kondycja fizyczna, a tego typu aktywność polecana jest też przez ortopedów, szczególnie osobom, które prowadzą siedzący tryb życia.

Na całym świecie plenerowe spotkania połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz promocją zdrowego trybu życia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ruch i relaks podczas wspólnej praktyki jogi wytwarza mnóstwo pozytywnej energii, co bezpośrednio oddziałuje na niesamowitą atmosferę takich spotkań.

W najbliższą niedzielę, 21 czerwca o godz. 8:30 cały świat połączy się we spólnej sesji jogi podczas świętowania Międzynarodowego Dnia Jogi. Poznań obchodzić będzie to święto na terenie Malty – zielone otoczenie, bliskość tafli jeziora, sportowe emocje dookoła i joga, joga joga! Program zacznie się o godz. 8:30, przeplatając różne style jogi, wykład, konsultacje z nauczycielami, śpiew mantr i medytacje i potrwa do godz. 15:00.

Zaś w każdą niedzielę wakacji od 21 czerwca od godz. 9:00 do 10:30 w parku Adama Mickiewicza będzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć jogi. „Joga przy fotannie” to projekt skierowany do wszystkich poznaniaków pozostających w mieście w okresie wakacyjnym, niezależnie od wieku i doświadczenia w praktyce jogi i jest akcją nieodpłatną. Zajęcia poprowadzą instruktorzy renomowanych poznańskich szkół jogi. Spotkania „Joga przy fontannie” w Parku Adama Mickiewicza na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjnych imprez rekreacyjnych Poznania i cieszą się dużą popularnością.

Warto także wspomnieć o aktywnych porankach na placu Wolności. Zostały jeszcze dwa dni zajęć jogi – 22 i 26 czerwca o godz. 10:00 można skorzystać z bezpłatnych treningów prowadzonych przez Ullę Wilczyńską-Kalak z Namaste Yoga. To pomysł organizatorów Malta Festiwal Poznań, mający być próbą ożywienia mieszkańców miasta i zaangażowania ich w różne formy aktywności.

Program Międzynarodowego Dnia Jogi:
08:30 – 09:15 – Sesja „Joga dookoła świata” /nagrywany Rekord Guinessa – Olga Paprocka
09:15 – 09:30 – Medytacja – Regina Szczypior
9:30 – rozlosowanie nagrody – tatuaż mehandi
09:30 – 10:00 – Koncert gongów – Eliasz
10:00 – 10:50 – Wykład na temat jogi – dr Renata Śleboda
11:00 -12:15 – Kundalini joga i dużo śmiechu -Agnieszka Lugierska
11:00 – 12:00 – Vinyasa in English – Paulina Bagińska
12:00 – 13:00 – Joga dla sportowców – Bartosz Furmaniak
13:00 – 14:00 – Joga dla dzieci – Emilia Burkiewicz
13:00 – 14:00 – Ashtanga Vinyasa Yoga – Monika Balicka
14:00 – 15:00 – wprowadzenie + kirtan. Mantry na zakończenie