Prezydent Jaśkowiak rozmawiał z arcybiskupem Gądeckim. O czym?

W piątek, 19 czerwca, odbyło się spotkanie Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, ze Stanisławem Gądeckim, arcybiskupem metropolitą poznańskim, a także z przedstawicielami instytucji kościelnych.

Strony uzgodniły, że zamierzają do końca roku kompleksowo uregulować wszelkie kwestie rozliczeń oraz rozwiązać problemy własnościowe między miastem a instytucjami kościelnymi Archidiecezji Poznańskiej.

Intencją stron jest ustalenie wspólnego stanowiska we wzajemnych zobowiązaniach prawnych i finansowych na przyszłe lata. Za podstawowe kryterium porozumienia strony uznają dobro publiczne i interes mieszkańców Poznania.

Prezydent Poznania zadeklarował przygotowanie w okresie do trzech tygodni propozycji zestawienia kwestii spornych, tematów budzących kontrowersje czy wątpliwości oraz wzajemnych rozliczeń finansowych.

Prezydent Jacek Jaśkowiak i arcybiskup Stanisław Gądecki postarają się spotykać raz w miesiącu, by pracować nad porozumieniem regulującym wszelkie kwestie, zarówno finansowe jak i prawne. Porozumienie to ma najpierw zamknąć sprawy wymiany nieruchomości odzyskanych przez instytucje kościelne w wyniku prawomocnych postępowań sądowych.