Poznaniacy zdominowali mistrzostwa w boksie tajskim

W dniach 19-21 czerwca, odbyły się Mistrzostwa Polski Muay Thai (boks tajski), w których poznaniacy zdobyli tytuł  drużynowego wicemistrza Polski, a wszyscy poznańscy zawodnicy i zawodniczki, którzy występowali w zawodach (10 osób), stanęli na podium.

Największym sukcesem (oprócz drugiego miejsca jako drużyna) cieszyć może się
22-letni student Poznańskiego AWFu – Łukasz Radosz, który zdobył złoto i tym samym został po raz piąty Mistrzem Polski w boksie tajskim. Warto tutaj zaznaczyć, że Łukasz od zeszłego roku jest również aktualnym mistrzem Europy w kategorii do 86kg.

Drugie złoto przywiezione przez poznaniaków wywalczyła Joanna Pawlik. Vice-mistrzyni Europy, wegetarianka na co dzień. Kolejny istotny dla Poznania sukces to drugie miejsce studentki Uniwersytetu Przyrodniczego Natalii Leciejewskiej. Natalia pomimo przegranej w finale otrzymała tytuł „najlepszej zawodniczki turnieju”. Obie dziewczyny tworzą wspólną, niezależną, dwuosobową drużynę o nazwie „Kohorta Pink Power”, dzięki czemu obie są już rozpoznawane w kraju i Europie.

Mistrzostwa odbyły się w Wieliczce i zostały zorganizowane przez Polski Związek Muay Thai, a patronat objęła Ambasada Królestwa Tajlandii, której przedstawiciel wręczał nagrody w czasie gali finałowej. W mistrzostwach wzięło udział 120 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Poniżej lista wszystkich 10 zawodników z Poznania, oraz tytuły które udało im się wywalczyć w swoich kategoriach wagowych: