Arkadiusz Stasica nowym wiceprezydentem Poznania?

Nieoczekiwany zwrot akcji w sprawie Arkadiusza Stasicy, byłego prezesa PTBS, który właśnie z tej funkcji zrezygnował niespodziewanie pod koniec maja. W wyniku rozmów lokalnych działaczy PO z SLD, Stasica ma zyskać stanowisko czwartego zastępcy prezydenta Poznania. Obie partie nie chcą jednak zawierać koalicji, a jedynie porozumienie programowe.

Polityczna rozgrywka w Poznaniu trwa – PO i SLD są blisko zawarcia porozumienia programowego, dzięki któremu w radzie miasta powstanie stabilna większość. Porozumienie ma być ogłoszone już w środę, 1 lipca. Nieoczekiwanym “zwycięzcą” tego porozumienia może być Arkadiusz Stasica, były prezes PTBS, o czym poinformował Głos Wielkopolski.

Gazeta informuje, że Stasica miałby zostać zastępcą prezydenta Poznania. Stanowisko czwartego zastępcy jest wolne po tym, jak pod koniec kwietnia zrezygnował z niego Jakub Jędrzejewski. Ten zaś zrobił to po tym, gdy media poinformowały o rzekomych nieprawidłowościach finansowych w spółce Szpitale Wielkopolski, której Jędrzejewski był prezesem przed objęciem stanowiska wiceprezydenta.

Stasica do niedawna był prezesem Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Nieoczekiwanie zrezygnował pod koniec maja, mówiło się nawet, że był do tego zmuszony. Choć jest chwalony przez radnych wszystkich opcji politycznych i uznawany za dobrego fachowca, to najbardziej kojarzony jest właśnie z lokalnymi strukturami SLD.

Jako wiceprezydent Stasica miałby zająć się właśnie gospodarką mieszkaniową – tę “działkę” przejąłby od wiceprezydent Pachciarz. Stasica objąłby też pieczę nad sportem w Poznaniu oraz gospodarką odpadami (czyli m.in. GOAP).