CTK Trakt zaprasza na nowe wycieczki po Poznaniu!

Dwie nowe wycieczki przygotowało dla poznaniaków i turystów Centrum Turystyki Kulturowej “Trakt”. Tym razem będzie można poznać historie poznaniaków żyjących na Starym Mieście, a także wziąć udział w nietypowym wyścigu.

Z życia wzięte. Wycieczka z ciekawym przykładem.
Wycieczka po Starym Mieście
Sobota: 4 lipca, 18 lipca i 15 sierpnia.
Start godz. 17
Spotkanie z przewodnikiem: róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej (przy dawnym kościele dominikanów)

Jesteśmy do siebie bardzo podobni. Bez względu na epokę i miejsce, w których żyjemy, chcemy realizować swoje potrzeby i marzenia.  Kierujemy się takimi samymi motywami i działamy według tego samego schematu. Przy tej okazji życie pisze nam niezwykle barwne scenariusze, które tworzą ciekawą galerię przypadków.

Przyjrzyjmy się zatem mieszkańcom poznańskiego Starego Miasta.  Przez osiem wieków, mieszkało tu ponad dwadzieścia pięć pokoleń ludzi. Każde z nich dążyło do poprawy własnej sytuacji i lepszego bytu. Jak tego dokonali? Przykłady z życia mieszkańców dawnego Poznania bywają intrygujące i  inspirujące.

P.S. Wszystko już się kiedyś zdarzyło. Warto przyjrzeć się doświadczeniom wcześniejszych pokoleń  
i wyciągnąć dla siebie wnioski na przyszłość.

Kto pierwszy ten lepszy! Wycieczka po torze przeszkód.
Wycieczka po śródmieściu

Sobota: 11 lipca, 1 i 29 sierpnia.
Start godz. 17
Spotkanie z przewodnikiem: róg ul. Paderewskiego i Ludgardy (przy pomniku Ułana)

Było kiedyś miasto, w którym mieszkańcy żyli razem lecz zupełnie osobno. Podzielili się na dwie grupy, które miały różne światopoglądy, inne cele, mówiły różnymi językami. Jedna
z grup sprawowała władzę, druga nie chciała przyjąć dyktowanych warunków. Obie grupy były pełne determinacji i stanęły do pojedynku.
Rozpoczął się wyścig, który trwał niezwykle długo. Po drodze mnożyły się przeszkody, pułapki, ograniczenia, które trzeba było kreatywnie ominąć. Kto wygra tę zaciętą rywalizację? Na to pytanie odpowiedzą świadkowie tamtych wydarzeń rozproszeni w przestrzeni poznańskiego śródmieścia.
P.S. Znasz historię Dawida i Goliata? Pamiętaj, że drogą do zwycięstwa nie zawsze jest siła, lecz przede wszystkim dobry pomysł.