Flashmob na Półwiejskiej: Aquanet przekonywał do picia wody z kranu

W sobotę na ul. Półwiejskiej (przy skrzyżowaniu z ulicą Długą i Ogrodową) Aquanet zachęcał mieszkańców do picia wody z kranu. Zachęta była dość nietypowa – zorganizowany został bowiem specjalny flash mob, który przy okazji przypominał o 150-leciu poznańskich wodociągów.

Do picia wody z kranu Aquanet zachęca nie od dziś przekonując, że woda z butelek wcale nie jest lepsza. Bardzo często zdarza się, że woda do butelek trafia z tego samego ujęcia, które dostarcza wodę do sieci wodociągowej. Jest to nic innego, jak woda nazywana przez producentów źródlaną lub stołową, a mineralna czsti posiada sztucznie dodane minerały.

W sobotę 4 lipca mieszkańcy i turyści, którzy w godz. 12:30, 13:30 i 15:30 przechodzili przez Półwiejską zostali poczęstowani przez kelnerów wodą z sokiem, niektórych zaproszono do stolika w uroczej kawiarence, znaleźli się też i tacy, którym wysoka temperatura nie przeszkodziła, by zatańczyć.

– Jest to spontaniczna akcja, która ma łączyć zabawę z promocją picia wody z kranu. Zwłaszcza przy tak pięknej pogodzie chce się pić i naprawdę nie ma czego się bać, można napić się wody z kranu, która jest przecież na wyciągniecie ręki – mówi Maja Zygmanowska, ze spółki Aquanet. – Akcję przygotowaliśmy w stylu retro, co ma być takim trochę dopasowaniem do naszego retro saturatora, który mieszkańcom Poznania jest już dobrze znany i naprawdę chętnie piją z niego wodę, niektórzy wręcz przypominają sobie czasy swojego dzieciństwa i mają ochotę powspominać, porozmawiać o tym.

Z kolei od poniedziałku, 6 lipca, na placu Wolności będzie można obejrzeć wystawę pt “Od poznańskich wodociągów i kanalizacji do Aquanetu”. Wystawa zaprezentuje najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia z historii rozwoju infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Poznania. Plansze wystawy zostały przygotowane w formie fotoplastikonów, co umożliwia oglądanie ich w 3D. Zobaczymy na nich przede wszystkim historię od 1865 roku, jednak będzie można także dowiedzieć się o tym, co było jeszcze wcześniej. Wystawę będzie można oglądać do 24 lipca.