Poznań Open – pierwszy dzień za nami

Czterech z 13 polskich tenisistów, którzy przystąpili do I rundy eliminacji turnieju głównego challengera Poznań Open 2015, czterech zdołało awansować do II rundy. W turnieju głównym na pewno zagra czterech Polaków, bo w drabince – poza trzema zawodnikami z „dzikimi” kartami – znalazł się Grzegorz Panfil.

Jako pierwszy z naszych reprezentantów na koncie centralnym Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu zameldował się Phillip Gresk. Przed meczem wydawało się, że Polak dysponujący znacznie lepszymi warunkami fizycznymi jest w stanie sprawić miłą niespodziankę. Tymczasem pierwszy set trwał nieco ponad pół godziny i zakończył się gładkim 6-1 dla lepiej poruszającego się po korcie Czecha. Na początku drugiego seta młody Polak starał się nawiązać walkę z precyzyjniejszym przeciwnikiem. Czech potrafił jednak kontrolować wynik. Świetne serwis i nieco lepsze przygotowanie kondycyjne zadecydowały, że ostatecznie Michal Koniecny zwyciężył i w tym secie 6-3 awansując do kolejnej rundy kwalifikacji.

Nieco dłużej opór przeciwnikowi stawiał Rafał Taurer. Jednak Dmytro Bodanov stosunkowo łatwo zdołał rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Ostatecznie po 75 minutach gry (6-3, 6-3) zwyciężył Ukrainiec. Zwycięzcy obu pojedynków zagrają ze sobą w kolejnej rundzie eliminacji Poznań Open.

Bednarek wrócił z dalekiej podróży. Ciaś na aucie

Jako trzeci z reprezentantów Polski swoje spotkanie w eliminacjach zakończył Tomasz Bednarek. Po ciężkiej walce w trzech setach pokonał Sergieya Sergiieyenkę. Pierwszy set to było gładkie 6-1. – Ukrainiec chyba się trochę wystraszył – tłumaczyli przedstawiciele obozu Bednarka. Potem było już dużo trudniej. Bednarek przegrał drugą odsłonę 4-6. Trzeci set padł jednak łupem naszego reprezentanta (6-4).
– Wrócił z dalekiej podróży – dało się słyszeć tuż po zakończeniu spotkania.

W tym czasie na korcie centralnym swój mecz rozpoczynał aktualny mistrz Polski. Przeciwnikiem Pawła Ciasia był Axel Michon. Zwycięzca spotkania w drugiej rundzie trafiał właśnie na Bednarka. Pierwszy set to gładkie zwycięstwo Francuza. W drugim nasz reprezentant prowadził już 4-1. Wydawało się, że trzeci set jest niemal pewny. Francuz tymczasem szybko się pozbierał i doprowadził do tie-breaka, którego w dramatycznych okolicznościach rozstrzygnął na swoją korzyść (8-6).
W międzyczasie swoje spotkanie przegrał inny z naszych reprezentantów. Adam Majchrowicz uległ Petrovi Michnevovi z Czech (3-6, 3-6).

Andrzejczuk, Drzewiecki i Rajski w II rundzie eliminacji

Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań), Adrian Andrzejczuk (AZS Poznań) wywalczyło awans do drugiej rundy kwalifikacji Poznań Open 2015.
Karol Drzewiecki pokonał innego tenisistę z Wielkopolski Przemysława Michockiego (Angie Puszczykowo) 6:4, 6:2.
– Dla mnie był to debiut w zawodowym turnieju – powiedział po meczu 17-letni Przemysław Michocki. – Kolega zagrał bardzo dobrze, starałem się, ale Karol był dzisiaj lepszy.

– Przemek kilka razy mnie zaskoczył, ale jestem bardziej doświadczony, do tego wchodził mi serwis, który jest podstawą mojej gry, wiec generalnie kontrolowałem przebieg meczu – powiedział Karol Drzewiecki.

– Teraz trafiam na rozstawionego z „trójką” w eliminacjach Brazylijczyka Rogerio Dutrę Silvę. Widziałem, gra bardzo dobrze. Gdy będzie wchodził mi serwis, to każdego mogę pokonać.

W innym pojedynku polskich tenisistów poznaniak Adrian Andrzejczuk pokonał Piotra Zbroję 6:3, 7:5. Awans do drugiej rundy kwalifikacji wywalczył także Maciej Rajski, który pokonał Pawła Zawiszę 6:4, 6:1.
Porażka Szymona Walkowa

W ostatnim meczu sobotnich kwalifikacji zmierzyli się Szymon Walków i Bastian Wagner. Niestety, Polak przegrał z Niemcem 3:6, 3:6.
– Oczywiście zawsze można zagrać lepiej – powiedział po spotkaniu Szymon Walków. – Dobrze serwowałem, ale rywal znakomicie returnował i zmuszał mnie do gry z końca kortu, defensywy, co nie jest moim atutem. Wolę sam rozgrywać i kończyć akcje. Dzisiaj się jednak to nie udawało.

W niedzielę zagra czterech Polaków

Czterech z 13 polskich tenisistów, którzy przystąpili do I rundy eliminacji do turnieju głównego challengera Poznań Open 2015, zdołało awansować do II rundy. Są to: Adrian Andrzejczuk, Tomasz Bednarek, Karol Drzewiecki i Maciej Rajski.
Początek niedzielnych gier o godzinie 11. Rywalem Andrzejczuka będzie Peter Mick (SVK), Bednarka – Axel Michon (FRA), Rajskiego –  Maxim Dubarenco (BLR), a Drzewieckiego – Rodrigo Dutra Silva.

Czterech Polaków na pewno w turnieju głównym

W turnieju głównym zagra na pewno co najmniej czterech Polaków. Do trójki z „dzikimi kartami”, czyli Andrieja Kapasia, Michała Dembka i Huberta Hurkacza, dołączył Grzegorz Panfil, który dostał się do turnieju głównego z rankingu.

Szczegółowa drabinka, wyniki i plan gier na niedzielę, znajduje się na www.poznanopen.pl w zakładce wyniki – drabinka singiel – eliminacje. Szukaj nas też na facebooku i twiterze.

POZNAN OPEN – POZNAN, POLAND
€ 64,000.00
13-19 JULY 2015

RESULTS – JULY 11, 2015
Mens
Qualifying Singles – First Round
Qualifying – [1] H. Laaksonen (SUI) d G. Diarra (AUT) 76(2) 60
Qualifying – [2] M. Dubarenco (BLR) d L. Renard (SWE) 36 61 64
Qualifying – [3] R. Dutra Silva (BRA) d M. Alvarez-Guzman (CHI) 60 60
Qualifying – [4] A. Michon (FRA) d [WC] P. Cias (POL) 62 76(6)
Qualifying – G. Duran (ARG) d [5] B. Malla (CHI) 67(2) 62 62
Qualifying – P. Mick (SVK) d [6] M. Ledovskikh (RUS) 63 64
Qualifying – [7] A. Smirnov (UKR) d V. Kostin (GER) 62 62
Qualifying – [8] M. Konecny (CZE) d P. Gresk (POL) 61 63
Qualifying – S. Galdos (PER) d [WC] N. Tadyszak (POL) 62 63
Qualifying – B. Wagner (GER) d S. Walkow (POL) 63 63
Qualifying – M. Rajski (POL) d P. Zawisza (POL) 64 61
Qualifying – [WC] A. Andrzejczuk (POL) d P. Zbroja (POL) 63 75
Qualifying – [WC] K. Drzewiecki (POL) d [WC] P. Michocki (POL) 64 62
Qualifying – P. Michnev (CZE) d A. Majchrowicz (POL) 63 63
Qualifying – T. Bednarek (POL) d S. Sergiienko (UKR) 61 46 64
Qualifying – D. Badanov (UKR) d [WC] R. Teurer (POL) 63 63
ORDER OF PLAY – SUNDAY, JULY 12, 2015
CENTRE COURT start 11:00
Qualifying – [4] A. Michon (FRA) vs T. Bednarek (POL)
Qualifying – [3] R. Dutra Silva (BRA) vs [WC] K. Drzewiecki (POL)
Qualifying – [1] H. Laaksonen (SUI) vs S. Galdos (PER)

Not Before 14:00
ATP MATCH Q-Doubles, Court&Time TBA
COURT 1 start 11:00
Qualifying – D. Badanov (UKR) vs [8] M. Konecny (CZE)
Qualifying – [WC] A. Andrzejczuk (POL) vs P. Mick (SVK)
Qualifying – B. Wagner (GER) vs [7] A. Smirnov (UKR)

Not Before 14:00
ATP MATCH Q-Doubles, Court&Time TBA
COURT 4 start 11:00
Qualifying – P. Michnev (CZE) vs G. Duran (ARG)
Qualifying – [2] M. Dubarenco (BLR) vs M. Rajski (POL)