ME Futsal Poznań 2015. Wygrana, remis i porażka naszych reprezentantów

Słodko-gorzkie nastroje możemy mieć po poniedziałkowych występach polskich drużyn w X Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu. Rano zawodnicy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdecydowanie pokonali Turków z Hitit University 11:1 (7:0).  Potem futsalistki UAM-u przegrały z Portugalkami z Politechnic Institute of Santarem 3:5 (2:3). Natomiast ich koledzy z uczelni po emocjonującym pojedynku zremisowali z Ben Hurion University 4:4 (0:1).

Futsaliści UEP-u w pełni powetowali sobie wczorajszą porażkę z Chorwatami ze Split University. Po pierwszych dwudziestu minutach pojedynku z Turkami prowadzili już 7:0. W drugiej mogli już spokojnie kontrolować spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11:1.
– Od pierwszych minut przycisnęliśmy rywali. Dwie szybko zdobyte bramki ustawiły mecz. Mogliśmy dalej spokojnie grać i kontrolować pojedynek. Naszym założeniem było również to, żeby dograć ten mecz do końca bez żadnych kontuzji i zbytnich fauli – mówił po spotkaniu trener UEP Bogdan Sękowski.

Prawdziwych emocji dostarczyli nam futsaliści z UAM Poznań. Przegrywali już 0:4, ale w pełni się zmobilizowali i doprowadzili do wyrównania. Ostatnią bramkę zdobywając na kilka minut przed końcem spotkania. Takie mecze przechodzą do historii. – Ten remis jest dla nas jak zwycięstwo. Wiadomo to jest futsal  i tu takie mecze się zdarzają .To jest właśnie piękno tego sportu – mówił tuż po spotkaniu Dominik Solecki, futsalista UAM Poznań. Równocześnie dodał: – Oglądaliśmy wczoraj Izraelczyków, chcieliśmy ich złapać wysokim pressingiem jak Francuzi. Popełniliśmy jednak kilka błędów, ale udało się nam zremisować. Nie jesteśmy typowo futsalowym zespołem. Wiadomo większość chłopaków gra na dużym boisku, ciężko się im od razu przestawić do gry w hali.

Niestety futsalistki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza nie będą dobrze wspominać swojego pierwszego pojedynku podczas poznańskich mistrzostw. Po emocjonującym spotkaniu poznanianki uległy rywalkom z Santarem z Portugalii 3:5 (2:3).
– Nasza gra nie była zła, ale brakowało nam skuteczności. Prowadziliśmy grę, mieliśmy więcej sytuacji, ale to Portugalki strzelały. Taki jest sport, taka jest piłka. Będziemy walczyli w następnych meczach – mówił po spotkaniu Wojciech Weiss, trener futsalistek UAM-u.

We wtorek naszych futsalistów czekają decydujące mecze o awans dalej. Najpierw panowie z Uniwersytetu Ekonomicznego zmierzą się z rywalami z Munster University (UAM, 10:00),  a studenci UAM-u zagrają z przeciwnikami z Sorbonne Paris University (UAM, 18:00). Natomiast ich koleżanki zmierzą w swoim drugim meczu podczas AME z francuską drużyną
z Rouen University (UAM, 16:00).

Maciej Wadowski, Poznań

Wyniki 3.08.2015

Mężczyźni:
Adam Mickiewicz Uni (POL) 4 – 4 Ben Gurion University (ISR)
Poznan Uni (POL) 11 – 1 Hitit Uni (TUR)
Uni of Split (CRO) 5 – 4 Uni of Munster (GER)
Istanbul Uni (TUR) 6 – 4 Waterford IT (IRL)
Darmstadt TU (GER) 2 – 8 VERN (CRO)
Uni of Minho (POR) 3 – 1 Sumy State Uni (UKR)
Armenian State Uni (ARM) 2 – 2 Technion IT (ISR)
Uni of Lyon (FRA) 4 -2 Brunel Uni (UK)
Uni of Evry (FRA) 6 – 4 Istanbul TU (TUR)
Siberian Uni (RUS) 5 – 2 Norway SE (NOR)

Kobiety:
Munster Uni (GER) 8 – 2 Ege Uni (TUR)
Adam Mickiewicz Uni (POL) 3 – 5 Santarem PI (POR)
Leuven Uni (BEL) 2 – 6 Rouen Uni (FRA)

HARMONOGRAM 4.08.2015
GRUPA A
 30    18:00    UAM    Uni Paris Sorbonne (FRA) – Adam Mickiewicz Uni (POL)
GRUPA B
 21    10:00    PP    Hitit Uni (TUR) – Uni of Split (CRO)
 22    10:00    UAM    Uni of Munster (GER) – Poznan Uni (POL)
GRUPA C
 29    18:00    PP    Uni of Coimbra (POR) – Istanbul Uni (TUR)
GRUPA D
 23    12:00    PP    Sumy State Uni (UKR) – Darmstadt TU (GER)
 24    12:00    UAM    VERN (CRO) – Uni of Minho (POR)
GRUPA E
 25    14:00    PP    Brunel Uni (UK) – Armenian State Uni (ARM)
 26    14:00    UAM    Technion IT (ISR) – Uni of Lyon (FRA)
GRUPA F
 27    16:00    PP    Norway SE (NOR) – Uni of Evry (FRA)
 28    16:00    AWF    Istanbul TU (TUR) – Siberian Uni (RUS)
kobiety
 7    14:00    AWF    Ege Uni (TUR) – Leuven Uni (BEL)
 8    16:00    UAM    Rouen Uni (FRA) – Adam Mickiewicz Uni (POL)
 9    18:00    AWF    Trondheim BS (NOR) – Munster Uni (GER)