Uwaga – utrudnienia na skrzyżowaniu Kościelnej i Nad Wierzbakiem

Od piątku 7 sierpnia br. od godz. 18:00 do niedzieli, 9 sierpnia br. do godz. 23:00, będą prowadzone prace przy nawierzchni, na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Nad Wierzbakiem. Zmiany w kursowaniu obejmą trasy trzech autobusów: 64 oraz 236 i 246.

Linia 64
Autobusy jadące w kierunku osiedla Literackiego od przystanku „Rynek Jeżycki” pojadą objazdem przez Poznańską, Roosevelta i Aleję Wielkopolską do przystanku „Nad Wierzbakiem” i dalej trasą bez zmian; przystanek „Kościelna” na czas robót będzie przeniesiony na ul. Poznańską za skrętem w ul. Kościelną; przystanek „Jeżycka” na czas robót będzie wyłączony z użytkowania; autobusy zatrzymują się dodatkowo na przystankach „Wielkopolska” i „Klin na żądanie”.

Autobusy jadące w kierunku Kaczej od przystanku „Nad Wierzbakiem” pojadą objazdem przez Aleję Wielkopolską, Roosevelta i Dąbrowskiego do przystanku „Rynek Jeżycki”; przystanki „Kościelna” i „Jeżycka” będą wyłączone z użytkowania; autobusy zatrzymują się dodatkowo na przystankach „Klin na żądanie”, „Wielkopolska”, „Most Teatralny” i „Rynek Jeżycki”.

Linia 236 oraz linia 246
Autobusy jadące w kierunku Strzeszyna i osiedla Literackiego od przystanku „Rynek Jeżycki” pojadą objazdem przez Poznańską, Roosevelta i Aleję Wielkopolską do przystanku „Nad Wierzbakiem” i dalej trasą bez zmian; przystanek „Kościelna” na czas robót będzie przeniesiony na ul. Poznańską za skrętem w ul. Kościelną; przystanek „Jeżycka” na czas robót będzie wyłączony z użytkowania; autobusy zatrzymują się dodatkowo na przystankach „Wielkopolska” i „Klin na żądanie”.

Autobusy jadące w kierunku ronda Kaponiera od przystanku „Nad Wierzbakiem” pojadą objazdem przez Aleję Wielkopolską i Roosevelta do przystanku „Most Teatralny”; przystanki „Kościelna” i „Jeżycka” będą wyłączone z użytkowania; autobusy omijają przystanek „Rynek Jeżycki” , a zatrzymują się dodatkowo na przystankach „Klin na żądanie” i „Wielkopolska”.

Trasa objazdowa obowiązuje:
– dla linii 64 w piątek, 7 sierpnia br. od kursu 64/5 z Kaczej o 17.30 i od kursu 64/3 o 17.44 z Puszkina aż do ostatniego kursu oraz dla wszystkich kursów w sobotę, 8 sierpnia br. i w niedzielę, 9 sierpnia br.,
– dla wszystkich kursów linii 236 i 246 w noce 7/8 sierpnia br. (piątek/sobota) i 8/9 sierpnia br. (sobota/niedziela).