Polityczny Poznań: cyniczna gra podwładnych Jaśkowiaka?

Szykuje się polityczne trzęsienie ziemi w magistracie – pomiędzy radnymi i urzędnikami krążą kopie wiadomości mające świadczyć o nielojalności wiceprezydent Agnieszki Pachciarz i Pawła Augustyna, prezesa ZKZL. Wiceprezydent Pachciarz najprawdopodobniej pożegna się ze stanowiskiem.

Sensacyjne e-maile, jakie mieli pomiędzy sobą wysyłać Agnieszka Pachciarz, wiceprezydent Poznania, Paweł Augustyn, szef Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, Jacek Tomczak, poseł Platformy Obywatelskiej oraz Mirosław Kruszyński, były wiceprezydent Poznania.

Z informacji opublikowanych przez Głos Wielkopolski wynika, że wiceprezydent z prezesem ZKZL mieli torpedować zawiązanie porozumienia programowego pomiędzy PO i SLD w radzie miasta. Pachciarz i Augustyn mieli być przeciwni porozumieniu, zaś optować mieli za zawarciem koalicji z radnymi PRO, czyli klubu Ryszarda Grobelnego, byłego prezydenta Poznania.

Nazwisko byłego prezydenta pojawia się także przy innej sytuacji z ujawnionych wiadomości – Mirosław Kruszyński bowiem, czyli były wiceprezydent Poznania, miał przygotowywać Pawła Augustyna, szefa ZKZL, do objęcia tego stanowiska. Z wiadomości ma wynikać, że Augustyn już przed rozstrzygnięciem konkursu miał wiedzieć, że jest zwycięzcą, a w przygotowaniu go na stanowisko miał także pomagać Jacek Tomczak, poseł PO (a niegdyś PiS).

ZKZL poinformował już, że złożył zawiadomienie do odpowiednich organów, dotyczące włamania się do siedziby firmy i wejściu w posiadanie korespondencji firmowej.

Tymczasem we wtorkowe popołudnie w Urzędzie Miasta Poznania odbędzie się konferencja prasowa w sprawie rezygnacji Agnieszki Pachciarz ze stanowiska zastępcy prezydenta Poznania.