Poznaniacy malują murale w Bułgarii (galeria)

Niedawno pisaliśmy o poznańskich artystach, którzy przemalowują jedną z bułgarskich wsi, w ramach festiwalu “Wioska Osobliwości” tworząc na ścianach znajdujących się w niej domostw ciekawe i zmuszające do refleksji murale. Dotarły do nas kolejne zdjęcia ich niecodziennych prac!

Katarzyna i Ventzislav Piriankov, mieszkający na stałe w Poznaniu duet artystyczny, wraz z grupą uczennic szkoły Rysunku Ventzi przez całe wakacje malują murale we wsi Staro Zhelezare. Za ich sprawą na ścianach domostw w tej malowniczej prowincji pojawiają się znani ludzie, tacy jak królowa Elżbieta, Barack Obama czy Albert Einstein. Towarzyszą im portretowane przez poznańskich artystów postaci mieszkańców wsi Staro Zhelezare. I tak powstają prace, które obrazują proces globalizacji, czynią wieś i jej mieszkańców uczestnikami zdarzeń na międzynarodową skalę. Przykład? Mural przedstawiający rozmowę Angeli Merkel z babką Sabką. Wszystko w ramach projektu “Rewitalizacja Bułgarskiej Wsi” i festiwalu “Wioska Osobliwości”.

W Staro Zhelezare powstało już ok. 40 murali. Część z nich znajduje się w galerii poniżej. Zachęcamy do obejrzenia ich – są naprawdę jedyne w swoim rodzaju!