Ależ to będzie taniec!

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, będącego nieodłączoną częścią imprezy Dancing Poznań. W tym roku na festiwalowej Scenie Wspólnej zobaczymy zespoły z USA, Niemiec i Polski. Wydarzeniu będzie towarzyszył niezwykły Coaching Project prowadzony przez nowojorski zespół Battery Dance Company.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca i impreza Dancing Poznań przyciągają co roku do Poznania setki wielbicieli tańca z Polski i Europy. W dniach od 22 do 29 sierpnia na Scenie Wspólnej zaprezentuje się m.in. amerykańska grupa Battery Dance Company. Zespół, rezydujący w centrum nowojorskiego Dolnego Manhattanu, jest od 39 lat jednym z najważniejszych ambasadorów amerykańskiej kultury. Swoje spektakle prezentował już w ponad 60 krajach na 5 kontynentach. W Poznaniu zobaczymy dwukrotnie kompilacje przedstawień pt. „Between Heaven and Earth” oraz pokaz Coching Project, prowadzonego z uczestnikami Dancing Poznań.

Kolejną gwiazdą Festiwalu będzie niemiecki zespół Tchekpo Dance Company. Grupa ta jest częścią globalnego projektu tanecznego DansArt Tanznetworks, który określa się jako międzynarodowy uniwersytet tańca. Założycielem zespołu jest pochodzący z Afryki Zachodniej artysta Tchekpo Dan Agbetou. W Poznaniu zobaczymy przedstawienie “Mmiri, Mizu, Water”, w którym wystąpią artysci z Afryki, Azji i Europy, wyrażając swój specyficzny stosunek do wody.

W programie Festiwalu nie zabraknie również przedstawień Polskiego Teatru Tańca. Na Scenie Wspólnej zobaczymy tytuły: „Sanatorium” (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta), „Już się zmierzcha” (chor. Ewa Wycichowska), „Tysiąc kolorów” (chor. Takako Matsuda), „eXordial” (chor. Paulina Jaksim i Katarzyna Kulmińska) oraz 3 tytuły w choreografii solisty PTT, Pawła Malickiego: „Hello, Stranger!”, „Hello, My Friend!” i „Hello. And Goodbye”.

Sprzedaż biletów na spektakle ruszy 17 sierpnia w siedzibie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie internetowej PTT.

Cena biletów: 15 zł – bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2015; 30 zł – bilet normalny.

Wszystkie spektakle odbędą się na Scenie Wspólnej przy ul. Brandstaettera 1 / róg ul. Za Cytadelą.