Jędrzej Solarski – nowy wiceprezydent Poznania?

Nowego zastępcę (bądź zastępczynię) prezydenta Poznania mieszkańcy mieli poznać dopiero we wrześniu, ale giełda nazwisk już ruszyła – pierwszym kandydatem mediów został Jędrzej Solarski, dotychczasowy dyrektor wydziału organizacyjnego w urzędzie miasta.

Agnieszka Pachciarz, dotychczasowa zastępczyni prezydenta Poznania, zrezygnowała z tej funkcji po wybuchu tzw. afery mailowej, która miała dowodzić jej nielojalności wobec Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Tymczasowo to właśnie Jaśkowiak przejmie sprawy swojej – byłej już – zastępczyni, jednak docelowo stanowisko zostanie obsadzone nową osobą.

Pierwszą propozycją, jaka pojawiła się w mediach, jest powierzenie posady zastępcy prezydenta Jędrzejowi Solarskiemu, obecnemu dyrektorowi wydziału organizacyjnego w Urzędzie Miasta Poznania.

Argumentem przemawiającym za tą kandydaturą ma być to, że Solarski jest urzędnikiem niepowiązanym z Platformą Obywatelską. Politycy PO mieli na tę propozycję przystać i nie wysuwać żadnej kandydatury „politycznej”.

Jak pisze Gazeta, Solarski miał już usłyszeć propozycję, jednak nie wiadomo, czy ją przyjmie.