Seniorzy będą opowiadać o dziejach Ostrowa Tumskiego

Brama Poznania zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty poświęcone sztuce opowiadania historii. Udział w nich ma pozwolić osobom starszym na prowadzenie zajęć z dziećmi w charakterze edukatora-wolontariusza. Rekrutacja trwa!

W swoim założeniu projekt ma nie tylko aktywizować seniorów jako opowiadaczy historii, ale też działać na rzecz promocji dziejów Ostrowa Tumskiego. Cykl warsztatów obejmuje bowiem zajęcia historyczne, obejmujące losy grodu na Ostrowie Tumskim. Lekcje opowiadania jego historii będą miały charakter narracyjny. W ich trakcie seniorzy nauczą się budować ciekawe opowieści, a także poszerzą swoje kompetencje w zakresie kształtowania i utrzymywania dobrych relacji interpersonalnych. Całość zakończy część praktyczna – spotkanie z dziećmi w Bramie Poznania. Dla uczestników będzie to znakomita okazja do zweryfikowania świeżo nabytych umiejętności!

Celem warsztatów jest aktywizacja seniorów w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, przyczynienie się do ich rozwoju osobistego na wielu płaszczyznach i wzmocnienia poczucia własnej wartości. Na projekt składają się dwa cykle warsztatowo-szkoleniowe.

Oprócz zajęć historycznych oraz tych związanych z budowaniem ciekawej historii na seniorów, którzy zechcą wziąć udział w warsztatach, będą czekać również ćwiczenia z kształtowania relacji w grupie, autoprezentacji, metod walki ze stresem, a także warsztat przybliżający ideę wolontariatu i sposobu jego realizacji.

Warsztaty będą odbywać się od września do listopada w Bramie Poznania przy ul. Gdyńskiej 2. Spotkania rekrutacyjno – informacyjne zaplanowano na 25 i26 sierpnia. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonu: 61 842 35 09, 61 847 21 11 i 61 647 76 26  mailowo na adres e-mail: centrum@centrumis.pl. Liczba miejsc ograniczona!