Wakacje się kończą? Nie do końca

Mamy dobrą informacje dla wszystkich mieszkańców rejonów nadwarciańskich, a także tych, którzy uwielbiają spędzać czas nad Wartą – otóż wakacje zostają tam przedłużone do końca września.

Fani aktywnego spędzania wypoczynku w dalszym ciągu będą mogli korzystać z boiska na plaży przy Chwaliszewie. Podczas wieczornych relaksujących spacerów na Wartostradzie, czy na Szelągu będzie można skorzystać z leżaków i raczyć się chwytającymi za serce widokami. W dalszym ciągu kursować będzie również statek wycieczkowy. Do dyspozycji poznaniaków i przyjezdnych pozostanie statek „Bajka”, który stacjonuje, rozpoczyna i kończy rejsy przy ul. Marii Panny przy moście Bolesława Chrobrego, w miejscu gdzie dawniej cumował statek „Jagienka”.

Do końca września czynna będzie też tymczasowa przystań mariniarzy w Starym Porcie przy ul. Estkowskiego, na cyplu rzeki Warty. Na zapaleńców wodnych żywiołów czekają kajaki, tratwy i możliwość organizacji spływów kajakowych, a także pływająca loża (z leżakami) z widokiem na port i Katedrę.

Z początkiem września zakończy się jedynie działalność plaży miejskiej przy Os. Piastowskim oraz wypożyczalni sprzętu motorowodnego na Chwaliszewie.