Złodziej paliwa poszukiwany – może ktoś go widział?

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suchym Lesie poszukują sprawcy kradzieży paliwa oraz kradzieży rozbójniczej. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania proszoną są o kontakt z Policją. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

Policjanci poszukują sprawcy kradzieży paliwa ze stacji benzynowych znajdujących się na terenie Poznania oraz gmin Swarzędz i Suchy Las. Mężczyzna tankował paliwo do pojemników i odjeżdżał ze stacji nie płacąc. W jednym z przypadków dokonując kradzieży paliwa ze stacji benzynowej w Poznaniu dopuścił się również kradzieży rozbójniczej.

Samochody, jakimi się poruszał poszukiwany, to Fiat Palio koloru srebrnego oraz Opel Corsa koloru czerwonego. Tablice rejestracyjne pochodzą od innych pojazdów.

23 lipca br. monitoring stacji zarejestrował sylwetkę sprawcy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to mężczyzna w wieku ok. 30-35 lat, średniej budowy ciała o charakterystycznym sposobie chodzenia. Podczas kradzieży ubrany był najczęściej w spodnie koloru pomarańczowego.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu szczegółów kradzieży lub rozpoznają podejrzanego proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Suchym Lesie pod nr tel. 61 84-130-10 w godz. 6.00-22.00 lub pod numerami czynnymi całą dobę 698 084 696 i 997. Policja zapewnia, że tożsamość osób zgłaszających nie zostanie nigdzie ujawniona.