KS Poznań Hussars rekrutuje!

Najstarszy klub lacrosse w Polsce – Poznań Hussars rozpoczyna akcję rekrutacyjną do zespołu męskiego, oraz żeńskiego (Poznań Hussars Ladies).

Do drużyny może dołączyć każdy, kto ukończy 15. rok życia. Lacrosse jest sportem dla wszystkich – większych, mniejszych, wysokich, niskich, dla dziewczyn i chłopaków.

Akcja rekrutacyjna zaplanowana jest na tydzień od 14 września do 20 września. Podczas ostatniego dnia, na boisku WKS Grunwald, przy ulicy Promienistej 27 w Poznaniu będzie można zobaczyć mecz męskiego lacrosse na żywo – miejscowi Poznań Hussars podejmą Korsarzy z Trójmiasta.

Warunkiem uczestnictwa w treningach rekrutacyjnych jest napisanie wiadomości e-mail na adres rekrutacja@poznanhussars.pl i zapowiedzienie swojego przybycie. Dzięki temu organizatorzy akcji będą mogli zabezpieczyć odpowiedni sprzęt.

Treningi rekrutacyjne przewidziane są w następujących dniach:
14.09 – Poniedziałek, godzina 18:00,  boisko WKS Grunwald, ulica Promienista 27, Poznań,
16.09 – Środa, godzina 20:30 – Ośrodek Przywodny Rataje, os. Piastowskie 106A, Poznań,
17.09 – Czwartek, godzina 18:00,  boisko WKS Grunwald, ulica Promienista 27, Poznań.

O lacrosse

Lacrosse jest jednym z najstarszych sportów narodowych Stanów Zjednoczonych. Grali w niego już północno amerykańscy Indianie, którzy podczas gry rozwiązywali plemienne spory. Współczesna odmiana różni się dużo od swojego protoplasty. Gra się za pomocą specjalnych kijów zakończonych siatką, a celem gry jest zdobycie jak największej ilości bramek. W odmianie męskiej gra się po 10 zawodników w polu (bramkarz, 3 obrońców, 3 pomocników, 3 atakujących). Gra toczy się na boisku wielkości boiska do piłki nożnej. Zawodnicy wyposażeni są w kije, kaski, rękawice oraz ochraniacze na łokcie, barki oraz klatkę piersiową, gdyż gra jest bardzo kontaktowa. Dozwolone jest uderzanie kijem w kij przeciwnika oraz określona gra ciałem. Zawody trwają 4 kwarty po 20 minut.

Lacrosse w wersji damskiej

Wersja damska różni się w dużym stopniu od wersji męskiej. Wyjściowy skład liczy 12 zawodniczek (bramkarka, 5 zawodniczek ofensywnych, 6 zawodniczek defensywnych). Gra jest niemalże bezkontaktowa, dlatego zawodniczki noszą jedynie specjalne gogle do ochrony oczu, lekkie rękawiczki oraz ochraniacze na szczękę. Kije, używane przez dziewczyny, mają zupełnie inną siatkę, niż w męskim lacrosse. Jest ona dużo płytsza, przez co łapanie i rzucanie wydaje się być trudniejsze. Brak kontaktu między zawodniczkami powoduje, że żeński lacrosse jest dużo szybszy i dynamiczniejszy.

O Poznań Hussars

Klub Sportowy Poznań Hussars działa od grudnia 2007 roku. Jest najstarszym klubem lacrosse w Polsce. Zarówno męska jak i żeńska sekcja brały udział w wielu zagranicznych turniejach oraz może poszczycić się sukcesami na krajowym podwórku. Zespoły zrzeszają w swoich szeregach uczniów, studentów oraz osoby pracujące zawodowo.