Rah Pitia zabierze nas do Adytonu

Momentem przełomowym w życiu każdego młodego zespołu jest nagranie materiału na płytę, choćby to było tylko kilka kawałków. Taki właśnie moment nastąpił właśnie w historii młodego zespołu z Poznania, którego członkowie ukrywają się pod nazwą Rah Pitia. 14 września zaprezentują oni swój debiutancki album „Adyton”.

Zespół powstał w październiku 2014 roku. Ich muzyka jest – jak to określają członkowie grupy – sublimacją świata nierzeczywistego, krajobrazem sennym, peryferiami stanu medytacji i fantazji. Gatunek muzyczny, który mógłby ich określić to psychodeliczny stoner rock. Rah Pitię tworzy sześć osób:
Karolina Kwiatkowski – wokal
Kajetan Zwolak – gitara basowa
Czarek Baka – perkusja
Sebastian Straburzyński – gitara
Tomek Widerkiewicz – gitara
Jerzy Jarczyński – klawisze

Jak sami o sobie mówią, ich twórczość jest mapą fascynacji – od muzycznych, literackich, przez historyczne czy nawet duchowe. Każdy z nich rozumie muzykę inaczej – nie szukają uniwersalnego przekazu, jednoczy nas pierwsza podstawowa zasada jakiejkolwiek twórczości – emocje i chęć powiedzenia czegoś ważnego. W połowie września wydają swoją debiutancką płytę EP, nad którą pracowali niemal przez rok. Płyta jest zwieńczeniem ich pracy i rozpoczęciem działań promocyjnych oraz koncertowych.

Adyton – bo taką nazwę nosić będzie ten krążek – to historia wyjątkowa. Muzyczna podróż przez otchłań niekończących się inspiracji, od muzycznych, literackich, przez historyczne czy nawet duchowe, obsadzona w klimacie stoner rocka i rocka psychodelicznego.

Adyton będzie dostępny w klasycznej wersji pudełkowej lub elektronicznej. Na oficjalnej stronie facebooka można wygrać jedną z trzech płyt biorąc udział w konkursie.