Była wiceprezydent Poznania zajmie się oddłużaniem szpitala w Środzie Wielkopolskiej

Agnieszka Pachciarz, do niedawna zastępca prezydenta Poznania, została doradcą zarządu powiatu średzkiego ds. restrukturyzacji szpitala w Środzie Wielkopolskiej – informuje Radio Merkury

Jak informuje Radio Merkury, była prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, pracę w Środzie rozpocznie w czwartek 1 października. Oficjalnie zostanie jednak przedstawiona w szpitalu w poniedziałek 5 października.

W Środzie Agnieszka Pachciarz będzie miała dwa zadania: przygotowanie planu restrukturyzacji szpitala i jego wdrożenia oraz wyprowadzenie placówki z długów i zbudowanie strategii zarabiania. Spółka szpitalna w Środzie Wielkopolskiej jest zadłużona na 15 mln zł.

Jak mówi cytowany przez Radio Merkury wicestarosta średzki Piotr Kasprzak, starostwo podpisało z Agnieszką Pachciarz umowę na rok z możliwością przedłużenia.

Agnieszka Pachciarz w styczniu 2015 r. została zastępcą prezydenta Poznania. Z funkcji tej zrezygnowała po konflikcie z prezydentem i tzw. aferze mailowej, o czym szerzej pisaliśmy w artykułach “Polityczny Poznań: cyniczna gra podwładnych Jaśkowiaka?” oraz “Pachciarz i Augustyn poza urzędem – a to nie koniec”.