Babi Targ na jesień

W niedzielę, 4. października odbędzie się kolejna edycja Babiego Targu, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. To bardzo popularna impreza, która za każdym razem przyciąga setki uczestniczek. Impreza ponownie odbędzie się w Hali nr 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a towarzyszyć jej będą oczywiście warsztaty dla dzieci przygotowane przez Ideownię. Ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Fundacji Barka.

W trakcie wydarzenia będzie można również skorzystać z bezpłatnych porad brafitterek z Bretelle Lingerie oraz nauczyć się wiązania chust na stoisku Matecznika, zlokalizowanym przy kąciku dla dzieci.

– Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego – mówi Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd z Poznania. – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

Babi Targ to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. Babi Targ jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach. Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki mogą między sobą sprzedawać i kupować przyniesione ubrania. Babi Targ to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

Babi Targ będzie działał w godzinach 12-16.00, na terenie MTP – Hala nr 1, ul. Głogowska. Wstęp dla Wystawców od godz. 11.00. Wejście na teren targów przez hol południowy (dawny McDonald – obok pawilonu nr 1) od godz. 10.00. Wstęp: 5 i 20 zł.