Porażka MUKS Poznań w ekstraklasie

Koszykarki MUKS Poznań przegrały z Basketem Gdynia 78:79 w pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy rozegranym w Poznaniu.

W trzeciej kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet MUKS Poznań podejmował na własnym parkiecie Basket Gdynia. Po bardzo dobrej pierwsze połowie, poznanianki prowadziły po dwóch kwartach 43:40. W trzeciej partii rywalki zaczęły odrabiać straty, ale wszystko wskazywało na to, że to MUKS zanotuje pierwszą wygraną po powrocie do ekstraklasy.

Po przegranej z Basket Gdynia, MUKS pozostaje bez choćby jednego punktu w ligowej tabeli. Kolejna okazja do podreperowania konta już w niedzielę. Do Poznania przyjedzie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wllkp.

MUKS Poznań: Reene Taylor 23, Cierra Robertson-Warren 13, Magdalena Radwan 10, Agnieszka Skobel 9, Barbara Skowronek 8, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Julia Drop 4, Żaneta Durak 3, Aleksandra Dziwińska 0, Zuzanna Puc 0, Magdalena Idziorek 0.

Basket Gdynia: Tatiana Troina 24, Agnieszka Bibrzycka 21, Wilson Shawnice 13, Jelena Skerovic 7, Anna Jakubiuk 5, Paris Johnson 5, Aneta Kotnis 2, Katarzyna Suknarowska 2, Kamila Podgórna 0, Magda Bibrzycka 0.