Student Akademii Muzycznej w drugim etapie Konkursu Chopinowskiego

Poznań znów może się pochwalić młodym, zdolnym i utalentowanym człowiekiem. Chodzi o Łukasza Byrdego, studenta Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego. Łukasz właśnie zakwalifikował się do drugiego etapu Konkursu Chopinowskiego.

Młody, dwudziestojednoletni wirtuoz na co dzień rozwija swoje umiejętności pod okiem prof. Waldemara Andrzejewskiego i dr Joanny Marcinkowskiej w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego. Byrdy bierze obecnie udział w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym, który od 4 października odbywa się w Warszawie. Pierwsze przesłuchania za nami, a lista wykonawców dopuszczonych do drugiego etapu została już przedstawiona. Pośród 43 zakwalifikowanych uczestników znalazło się 8 reprezentantów Polski, w tym m.in. Łukasz Byrdy.

Łukasz, choć urodził się w Katowicach, studiuje w Poznaniu, można więc powiedzieć, że jego sukces to sukces naszego miasta. Łukaszowi i Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego serdecznie gratulujemy!

Drugi etap konkursu odbywać się będzie od 9 do 12 października, trzeci natomiast – od 14 do 16 października. W zaplanowanym na 18-20 października finale wystąpi 10 pianistów, a zwycięzcę poznamy w nocy z 20 na 21 października. W ten sam dzień w Filharmonii Narodowej odbędzie się Koncert Laureatów, który następnie zostanie powtórzony w dniach 22 i 23 października.

Wszystkie przesłuchania Konkursu Chopinowskiego transmituje radiowa Dwója. Ponadto Polskie Radio uruchomiło cyfrowe Radio Chopin, poświęcone w całości konkursowi i polskiemu kompozytorowi.

Radia Chopin można słuchać na stronie www.polskieradio.pl