Huczne otwarcie Business Garden Poznań

Błyskające fajerwerki, tłumy gości, występy artystyczne – to wszystko 9 października towarzyszyło wielkiemu i hucznemu otwarciu Business Garden Poznań.

Zlokalizowany w Poznaniu u zbiegu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej Business Garden, jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych przez firmę Vastint w Polsce. Nowo wybudowany (a ukończony już kilka miesięcy temu) kompleks wyróżnia się charakterystyczną kameralną zabudową, dużym udziałem terenów zielonych i rozwiązaniami zapewniającymi komfortowe środowisko pracy. Do użytku oddano pierwsze cztery z dziewięciu planowanych budynków – ten pierwszy etap ma całkowitą powierzchnię najmu 42 000 m2.
– Projekt jest wynajęty w 40 proc., pierwsze umowy zostały już podpisane i niebawem pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu – wyjaśnia Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland. – Co do zagospodarowania pozostałych 60 proc. prowadzone są rozmowy i na daną chwilę jest obecnie około 20 proc. potencjalnych najemców. Prowadzimy zaawansowane rozmowy i niebawem będą podpisywane kolejne umowy.

Jednym z najemców kompleksu Business Garden jest Bank Zachodni WBK. Nowy najemca kompleksu Business Garden Poznań rozlokowany będzie w dwóch z czterech budynków stanowiących pierwszy etap inwestycji.
– Dzięki tej inwestycji mamy możliwość skoncentrowania kilku naszych lokalizacji właśnie w tym miejscu. To prawie 12 000 metrów i w samym Poznaniu jednostki centralne to ponad 2000 pracowników, praktycznie pod względem ilości pracowników to jest nasza  największa centrala – mówiła Beata Daszyńska-Muzyczka, członek Zarządu Banku Zachodniego WBK S.A. – Dzisiejsze budynki i powierzchnie biurowe to zupełnie coś innego niż jeszcze kilka lat temu się tworzyło, gdzie liczył się każdy metr kwadratowy. Dzisiaj każdy projekt zaczynamy od tego, jak ta przestrzeń będzie funkcjonować dla ludzi, jak będą w niej mogli funkcjonować pracownicy, jakie udogodnienia dla pracowników będą wokół tej inwestycji występować.

Na oficjalnym otwarciu Business Garden zjawił się również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania który rozwiewa wątpliwości, co do dobrej lokalizacji nowej inwestycji…
– To jest teren, który wcale nie jest źle skomunikowany, wbrew pozorom do Grunwaldzkiej nie jest tak daleko – mówi Jacek Jaśkowiak. – Liczę na to, że poznaniacy podobnie jak mieszkańcy Kopenhagi będą chcieli mieszkać blisko miejsca, gdzie pracują. Mogłoby to przecież być miejsce pracy wybierane przez tych, którzy mieszkają w pobliskim Atanerze, mamy tutaj też Grunwald, Ławicę, Skórzewo. Mogłoby to niewątpliwie zmniejszyć korki, a przecież najlepiej mieszkać dwa kroki od pracy. Sam tutaj mieszkam i pracując w Business Garden mógłbym chodzić pieszo, nie potrzebowałbym samochodu.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy drugi etap inwestycji. Według dotychczasowych zapowiedzi stanie się to, gdy istniejące już budynki zostaną w całości skomercjalizowane.