Nielegalne papierosy w rękach policji

Poznańscy policjanci zabezpieczyli 1900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnoskarbowego sprzedawcy grozi teraz wysoka grzywna, kara więzienia do lat 3 oraz przepadek mienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 30 września br. wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej ujawnili sprzedaż papierosów bez akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany w sklepie, w którym pracował.

48-latek nieznanym klientom sprzedawał legalne wyroby tytoniowe, które miał na półkach. Znanym zaś oferował papierosy bez akcyzy, które przechowywał w pobliżu sklepu w swoim samochodzie.

Podczas policyjnej akcji w samochodzie oraz mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli tytoń, 1900 paczek papierosów oraz dwie maszyny i materiały służące do nielegalnej produkcji.

Wobec 48-latka zastosowano poręcznie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych. Nielegalny proceder mężczyzny naraził Skarb Państwa na straty rzędu blisko 40 tys. złotych.

Za wprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara więzienia do lat 3 oraz przepadek mienia.