Poznań, jakiego już nie ma – archiwalne zdjęcia z tramwajami

13 października 1997 roku – dokładnie tego dnia na trasie PST pojawiły się pierwsze tramwaje typu Tatra RT6N1. Z okazji przypadającej na wtorek rocznicy tego wydarzenia Cyfrowe Repozytorium Lokalne opublikowało kolekcję archiwalnych zdjęć z tramwajami sunącycmi po ulicach naszego miasta. Zapraszamy do obejrzenia tych magicznych fotografii, przede wszystkim dlatego, że pokazują Poznań, jakiego już nie ma…

Liczy 8,1 km długości, codziennie jeździ nią ok. 80 tys. poznaniaków, a bez niej mało kto wyobraża sobie sprawne poruszanie się po mieście. Gdyby nagle jej zabrakło, mieszkańcy Winograd czy Piątkowa nie mieliby łatwego życia. Chodzi oczywiście o trasę PST, która we wtorek 13 października obchodziła swój mały jubileusz. Bo dokładnie 13 października 1997 roku pojawiły się na niej pierwsze tramwaje typu Tatra RT6N1.

Z tej okazji CYRYL, czyli Cyfrowe Repozytorium Lokalne, opublikowało kolekcję archiwalnych zdjęć z tramwajami sunącymi po ulicach Poznania. Znajdziecie w niej m.in. fotografie ukazujące, jak przed laty wyglądały takie miejsca, jak Stary Rynek, al. Marcinkowskiego, plac Wielkopolski, most Dworcowy, ul. Głogowska czy ul. Grunwaldzka. Na zdjęciach uwiecznione zostało nawet zderzenie tramwajów, do którego doszło tuż obok Domu Kultury Milicji Obywatelskiej, gdzie mieściło się kino Olimpia.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii i do odbycia małej podróży w czasie!