Piłkarski turniej dla poznańskich studentów

Podobno futbol to sport, w którym gra się umysłem. Dlatego kto ma kopać piłkę, jak nie studenci? We wtorek 27 października żacy z poznańskich uczelni po zakończeniu zajęć zmierzą się w szybkim i pełnym emocji turnieju Red Bull Winning 5.

Red Bull Winning 5 to objazdowy turniej piłki noznej, który we wtorek, 27 października, zawita do Poznania, a dokładniej – do Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Przystań 2. Tam punktualnie o godz. 19.00 rozpoczną się zmagania poznańskich studentów, dla których futbol to coś więcej niż sport. O tym, że piłka nożna w naszym mieście cieszy się wielką popularnością, nie trzeba nikogo przekonywać, bo przecież Lech Poznań to dla dużej części poznaniaków bardziej obiekt kultu niż drużyna piłkarska. Jak się okazuje futbol bardzo popularny jest również wśród poznańskich studentów. Listy startowe turnieju Red Bull Winning 5 zapełniły się w ciągu dwóch dni od wystartowania rejestracji.

Rywalizacja w Red Bull Winning 5 przebiega w formie 5 vs 5. Każdy mecz trwa 10 minut, a po strzelonej bramce z pola gry schodzi zawodnik drużyny przeciwnej. Wszystko odbywa się na ograniczonym bandami boisku o wymiarach 24 x 11 m.

W poprzedniej odsłonie turnieju, która miała miejsce w Olsztynie, udział wzięło blisko 20 drużyn. W Poznaniu listy startowe są już zapełnione, ale dla chętnych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu nie wszystko stracone. Organizatorzy zapraszają wszystkie zapisane ekipy na godz. 17.30 do biura zawodów w celu potwierdzenia udziału w turnieju. Te osoby, które przespały okres rejestracyjny, mają szansę dopisać się od godz. 18:30. Oczywiście pod warunkiem, że jedna z wcześniej zgłoszonych drużyn się nie pojawi.

Zwycięska piątka zgarnie nagrodę główną – 1000 zł na sprzęt piłkarski do wykorzystania w sklepie www.r-gol.com. Jest więc o co grać!

Na pierwszym, inauguracyjnym przystanku turnieju w Olsztynie najszybszy gol padł w ciągu 3 sekund. Najkrótszy mecz trwał natomiast zaledwie 3 minuty. Czy w Poznaniu padną kolejne rekordy, okaże się we wtorek. Jedno jest pewne – zdeterminowanych, nastawionych na bezkompromisową walkę zespołów na pewno nie zabraknie!

Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/winning5