Odkopano wejście do południowego przepustu Śluzy Cybińskiej

Po pokonaniu wielu trudności technicznych udało się wykonać otwór pozwalający określić możliwość wykorzystania południowego przepustu Śluzy Cybińskiej na ścieżkę pieszo-rowerową – poinformowało na swojej stronie internetowej Miasto Poznań. Czyżbyśmy mieli doczekać się bezkolizyjnego łącznika terenów nadwarciańskich z Maltą?

Ekspertyza pozwalająca określić możliwość wykorzystania zasypanego południowego przepustu Śluzy Cybińskiej jako bezkolizyjnego łącznika Wartostrady z układem pieszo-rowerowym pod ulicą Jana Pawła II została wykonana na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska urzędu miasta. Przepust był zaślepiony murem żelbetonowym, dlatego do dokonania oceny technicznej niezbędne było jego odkopanie.

Po pokonaniu wielu trudności technicznych udało się wykonać otwór inspekcyjny pozwalający określić możliwość jego wykorzystania na ścieżkę pieszo-rowerową. Ostateczna ocena jego stanu technicznego ma być jednak gotowa dopiero w grudniu. Na jej podstawie będzie można podjąć decyzję o rozpoczęciu szczegółowego projektowania ścieżki pod ulicą Jana Pawła II, tak aby bezkolizyjni połączyć tereny nadwarciańskie z Maltą.