Najlepsza lokacja filmowa w Poznaniu? Znajdź ją i zgarnij nagrody!

W przyszłym roku do kin wchodzi międzynarodowa produkcja z Poznaniem w jednej z głównych ról, ale przecież na tym filmowy potencjał naszego miasta się nie kończy. I właśnie dlatego biuro filmowe Poznań Film Comission ogłosiło konkurs na najlepszą poznańską lokację filmową. Fotografowie, ruszajcie w miasto i znajdźcie ją!

Na konferencji prasowej promującej polsko-amerykański thriller “Chronology”, do którego część zdjęć nakręcono w Poznaniu, jedna z występujących w nim aktorek, Laura James, oczarowana naszym miastem mówiła, że idealnie nadaje się ono do kręcenia filmów i że wszystko jest w nim już w zasadzie gotowe. Trudno się z nią nie zgodzić. Mamy w Poznaniu chyba wszystko: urokliwe uliczki z zabytkowymi kamienicami, architektoniczne eksperymenty rodem z czasów PRL-u, nowoczesne budownictwo ostatnich lat, a oprócz tego zaciszne parki z zielonymi alejkami, mroczne zaułki dużych blokowisk i wiele, wiele innych mniej lub bardziej ciekawych lokalizacji. Wystarczy tylko wydobyć ten potencjał. Zachęcić do tego fotografów, zarówno tych bardziej, jak i mniej profesjonalnych, chce miejskie biuro filmowe Poznań Film Comission.

Biuro ogłosiło konkurs na najlepszą lokację filmową Poznania. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami przyjmowane są do 30 listopada do godz. 23.59.

– Komisja oceni nadesłane prace szczególnie pod kątem atrakcyjności lokacji, oryginalności i unikatowości lokacji filmowej, jakości wykonanych zdjęć, kreatywności w przedstawieniu obiektu z różnych perspektyw, dbałości o detale – czytamy na stronie Poznań Film Comission.

Preferowane są miejsca mniej znane, nieoczywiste, ale mające swój niepowtarzalny klimat. Organizatorzy zaznaczają, że mogą to być miejsca zarówno nieestetyczne, mroczne i ponure, które świetnie sprawdzą się np. jako scenografia do horroru, jak i miejsca ukazujące nowoczesne, estetyczne przestrzenie, idealnie nadające się do nakręcenia – przykładowo – serialu o tematyce lifestyle’owej. Warunek jest jeden – przedmiotem nie może być obiekt znajdujący się już w bazie lokacji Poznań Film Comission (sprawdź bazę).

Dla tych, którzy mają wątpliwości, czy ich umiejętności są wystarczające do tego, by wziąć udział w konkursie, Poznań Film Comission przygotowało warsztatu z fotografii. Warsztaty odbędą się 6 listopada w galerii “Oko Ucho” przy ul. Maztelarskiej 8. Zajęcia realizowane są przez warsztatkadru.pl. Można się na nie zapisać, wypełniając formularz. Zapisy trwają od 2 listopada od godz. 12.00 do 5 listopada do godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona, chętni muszą więc się pośpieszyć!

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem. Jest on dostępny na stronie konkursu (przejdź na stronę). Tam także można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa. A jest o co walczyć – nagrodą w konkursie są vouchery na zakup oraz wypożyczenie sprzętu fotograficznego o wartości 4300 zł!