Concordia zaprasza na jesienne „umilacze”

Zimne, jesienne poranki i wieczory Concordia Design umila swoim gościom znakomitym jedzeniem, inspirującymi rozmowami i dobrymi filmami. Najbliższa sobota, 7 listopada to poranne spotkanie z dobrym kinem i kuchnią: kolejna odsłona Śniadań z Transatlantykiem. Wieczorem z kolei Concordia zaprasza wszystkich smakoszy na spotkanie z Markiem Grądzkim.

Śniadanie z Transatlantykiem: „Let’s eat it”

Sobotni poranek 7 listopada to kolejna odsłona filmowych „Śniadań z Transatlantykiem”, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Filmy wyświetlane dotąd wyłącznie podczas Festiwalu Transatlantyk  można co miesiąc oglądać w Concordia Design w aromatycznym towarzystwie pysznego, porannego menu.

Tym razem do śniadania Concordia Design zaserwuje dokument “Just eat it” („Zjedz to”, 2014 r.), w reżyserii Granta Baldwina poruszający bardzo ważną i aktualną kwestię marnowania jedzenia na świecie. Bilet wstępu w cenie 20zł można wykorzystać podwójnie: oglądając filmowy seans oraz wybierając dowolne pozycje ze specjalnie przygotowanego, śniadaniowego menu.

Śniadanie z Transatlantykiem
Data: 7.11.2015, godzina: 10:00-13:00
Cena: 20 zł
Sprzedaż biletów na miejscu, Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3

Jeden wieczór, pięć serów i lampka wina

Kolacja dla smakoszy będzie ucztą dla ciała i ducha. Ciała – ponieważ będzie można spróbować aż 5 unikalnych serów zagrodowych. W serowym menu znajdą się:
1. Ricotta swieża i smakowa
2. Sery świeże – czyste i z dodatkami
3. Sery dojrzewające trzymiesięczne – wędzone i smakowe
4. Ricotta wędzona czysta z owocami z nalewki
5. Sery długodojrzewające – roczne.

Z kolei Marek Grądzki przygotuje gościom inspirującą strawę duchową: opowie czym w ogóle zagrodowe sery są, jak się je tworzy i czym powinny się charakteryzować.  
– Sery zagrodowe to te, które powstają niejako na miejscu, “we własnej zagrodzie” z mleka zwierząt, które też tam mieszkają. Mogą być podpuszczkowe, świeże lub dojrzewające, z mleka krowiego, owczego lub koziego, z dodatkami lub bez – uchyla rąbka tajemnicy pan Marek, który jest właścicielem gospodarstwa w Lwówku i producentem znanych w całej Wielkopolsce Serów Grądzkich. – Na spotkaniu spróbujemy aż 5 gatunków serów kozich, a na deser podam też moją “zagrodową” nalewkę!

Po spotkaniu będzie też możliwość kupienia przetworów, serów, nalewek i innych produktów Pana Marka.

Kolacja dla smakoszy. Kozie sery zagrodowe.
Data: 7.11.2015, godzina: 20:00
Cena: 45 zł
Sprzedaż biletów: restauracja@concordiataste.pl, tel. 61 667 44 19