Rusza montaż iluminacji świątecznych w Poznaniu

Świąteczne dekoracje w Poznaniu w tym roku będą się prezentowały znacznie bardziej interesująco i okazale niż w latach poprzednich – przede wszystkim będzie ich znacznie więcej!

Do 6 grudnia zamontowanych zostanie około tysiąca elementów świetlnych takich jak gwiazdki, lodowe sople i choinki. Do ozdób ulic wykorzystane zostaną iluminacje ledowe, a świąteczne oświetlenie rozbłyśnie m.in. na Wrocławskiej, Szkolnej, Świętosławskiej, Wodnej, Woźnej, Wielkiej, Żydowskiej, Dominikańskiej, Wronieckiej, Górze Przemysława, Ludgardy, Szewskiej, Zamkowej, placu Kolegiackim, Św. Marcinie, Alejach Marcinkowskiego i Podgórnej.

Podobnie jak rok temu, na Podgórnej i Alejach Marcinkowskiego zostaną zamontowane kule świetlne, a na placu Kolegiackim pojawiają się świetlne choinki. Koszt montażu, demontażu i utrzymania świątecznego oświetlenia to kwota około 200 tys. zł. Tradycyjnie swoje ulice w Centrum miasta ozdabia Zarząd Dróg Miejskich.

O dodatkowe atrakcje na placu Wolności i Starym Rynku zadba administrująca tymi przestrzeniami Estrada Poznańska. 6 grudnia uroczyście zostaną zainaugrowane elementy Betlejem Poznańskiego. Atrakcjami otwarcia będą m.in. koncert chóru Gospel Joy, uroczyste rozświetlenie choinki oraz Wielka Zimowa Parada. Podczas inauguracji nie zabraknie śnieżynek i elfów towarzyszących Św. Mikołajowi, który w tym wyjątkowym dniu będzie czekał na najmłodszych mieszkańców Poznania. Będą świąteczne niespodzianki, animacje i zabawy oraz lodowa aleja na ul. J. B. Quadro i tradycyjna Szopka Betlejemska.

Z myślą o najmłodszych powstanie również “Zimowy Plac Zabaw”, czyli skalny labirynt z uroczymi pingwinkami, które wprowadzą wszystkie dzieci w zimowy świat zabaw. Natomiast tradycyjny “Dzwon życzeń” pomoże spełnić najskrytsze marzenia dużych i małych gości. W ramach Betlejem zaplanowano także spektakl: “Opowieść o Rudolfie”, “Zimowe Jezioro Łabędzie” oraz “Dziadek do orzechów”.

Dzięki współpracy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta z Eneą w tym roku pojawią się nowe dekoracje między innymi na placu Wielkopolskim, Chwaliszewie, Środce i placu Berdnardyńskim. Ich lokalizację pokazują załączone mapki – nowe dekoracje są na nich zaznaczone na żółto.

Iluminacje świąteczne zdobić będą ulice Poznania do końca stycznia 2016 roku.