Wielka wyprzedaż kostiumów operowych w Teatrze Wielkim

Po raz kolejny Teatr Wielki będzie sprzedawać kostiumy ze sztuk, które nie są już grane. Strój Otella czy Pana Twardowskiego? Sylwestrowa suknia prosto ze znanej opery czy baletu? Takie rzeczy tylko na teatralnej wyprzedaży. Początek w sobotę, 12 grudnia.

W listopadzie kostiumy ze spektakli, które na dobre zostały już zdjęte z afisza, sprzedawał Teatr Muzyczny, teraz natomiast podobną akcję organizuje Teatr Wielki. “Otello”, Żydówka”, “Ondyna”, “Parsifal” czy “Pan Twardowski” – stroje m.in. z tych sztuk będzie można nabyć podczas teatralnej wyprzedaży, która rozpocznie się w sobotę, 12 grudnia, i potrwa do niedzieli.

W sobotę kiermasz rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 16.00, w niedzielę zaś kostiumy będzie można oglądać i kupować w godzinach od 11:00 do 15:00. Nauczeni doświadczeniem wszystkim chętnym na zakup strojów zalegających w magazynach Teatru Wielkiego radzimy przyjść na wyprzedaż jak najwcześniej. Choćby dlatego, że zbliża się sylwester. Osób chcących znaleźć wymarzoną kreację na sylwestrowy bal własnie w murach Teatru Wielkiego na pewno nie zabraknie…

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że na sprzedaż zostanie wystawionych ponad 1500 kostiumów, a wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno zespoły teatralne i grupy rekonstrukcyjne, jak i indywidualni amatorzy niecodziennych przebrań. Ważna informacja: za stroje płacić będzie mozna wyłącznie gotówką.

Wielka wyprzedaż kostiumów operowych odbędzie się w sali im. W Drabowicza w Teatrze Wielkim w Poznaniu przy ul. Fredry 9.