Niezwykła wigilia po raz kolejny zagości na targach

Już po raz szósty w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wigilia dla ubogich, bezdomnych i samotnych, przygotowywana przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia, a weźmie w nim udział 1700 osób.

Wigilia odbędzie się w godz. 11-13. Spotkanie będzie okazją, aby podzielić się opłatkiem i spożyć tradycyjne, polskie potrawy wigilijne, które przygotują kucharze z poznańskiego baru „Caritas”, z bistra „Valde Bene” oraz z jadłodajni prowadzonych przez albertynki, urszulanki SJK, elżbietanki i franciszkanki Rodziny Maryi. Świąteczne wypieki przygotują panie zaangażowane w Parafialnych Zespołach Caritas oraz wierni z poznańskich parafii.

Świąteczne życzenia uczestnikom wigilii złoży abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański zasiądzie również z ubogimi do wspólnego stołu.

Wystrój hali zostanie przygotowany przez dzieci i młodzież ze świetlic prowadzonych przez Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz uczniowie ze szkół podstawowych nr 46 i 51 w Poznaniu Nie zabraknie choinki, stroików oraz wykonanych przez dzieci kartek świątecznych z życzeniami.

Tradycyjnie już w hali poznańskich Targów potrawy będą wydawać siostry zakonne oraz uczniowie poznańskich liceów XI, XII, XXV, Zespołu Szkól Elektrycznych w Poznaniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Politechnicznych w Nowym Tomyślu. Oprawę muzyczną zapewnią orkiestra „Kusza” oraz zespół muzyczny z zespołu szkół w Nowym Tomyślu.

Uczestnicy spotkania otrzymają też świąteczne upominki. Siostry urszulanki SJK, które prowadzą jadłodajnię Caritas przy ul. Taczaka w Poznaniu przygotują paczki z zabawkami i słodyczami specjalnie dla dzieci.