Święta w Poznaniu – co robić, gdzie się bawić?

Wspólne kolędowanie, spektakl “Krakowiacy i Górale”, retransmisja legendarnego koncertu bożonarodzeniowego, święta w Czekoladzie – w święta będzie w czym wybierać. 

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się 8. Poznańskie Kolędowanie. O godz. 13.15 w Farze Poznańskiej kolędowanie poprowadzi Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Jeszcze tego samego dnia o godz. 19.00 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła z poznaniakami kolędować będzie Chór Męski Arion.

Teatr Polski również 26 grudnia zaprasza do wspólnego świętowania. o godz. 19.00 na Dużej Scenie będzie można zobaczyć gromadę skocznych Krakowiaków i zadziornych Górali. “Krakowiacy i Górale” w 1974 roku wywołali rewolucję. Błaha historia miłosna okazała sie insurekcyjnym manifestem. Niepozorna fabuła podgrzała i tak już wrzące polityczne emocje. Mieszkańcy Warszawy wychodzili na ulice śpiewając arie z opery Bogusławskiego. Historia “Krakowiaków i Górali” w 2015 roku też jest o rewolucji.

O tej samej godzinie w Multikinie Stary Browar odbędzie się retransmisja legendarnego koncertu bożonarodzeniowego Trzech Tenorów: Luciano Pavarotti, José Carreras oraz Plácido Domingo uchwycili ducha świąt w swoim pierwszym bożonarodzeniowym koncercie. Koncert nagrano z udziałem publiczności w 1999 roku w Wiedniu. W programie publiczność zobaczy ulubione międzynarodowe świąteczne kolędy i przeboje. Teraz po raz pierwszy ten wyjątkowy koncert będzie można zobaczy na dużym ekranie. Bilety w cenach 30 – 40 zł.

Miłośnikom kina proponujemy również premierę “Córki dancingu” w kinie Muza o godz. 18.00. Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Wystarczy jednak jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Wszystkim tym, którzy w święta chcieliby odejść od stołów i potańczyć możemy zaproponować pierwszy dzień świąt w Czekoladzie. Organizatorzy zapraszają na wspólne kolędowanie od godz. 22.00. Z kolei 26 grudnia do wspólnej jeszcze świątecznej zabawy zaprasza  SQ klub. „O, Choinka!” jest dla imprezowych tradycjonalistów tym, czym zielone drzewko dla amatorów kolęd. To symbol, to nieodłączna część swiąt, to uśmiechy na twarzach. Impreza odbędzie się już po raz 10., a zagrają weteran polskiej sceny klubowej Glass, któremu towarzyszyć będzie Jacob A na wokalu oraz Creamer. Chillroom tradycyjnie przejmie Matthew Clarck.