Imiona dla pand – poszukiwane!

Jacek, Wacek i Pankracek? A może Atos, Portos i Aramis? – poznaniacy mogą już przesyłać swoje pomysły na imiona dla nowych lokatorów Zoo. Pandy małe czekają na liczne propozycje!

Są małe, uwielbiają się ruszać, a w dodatku charakteryzuje je niezwykła ciekawość świata – mowa o pandach małych, które w grudniu zamieszkały w Nowym Zoo.

– W naszym ogrodzie pojawiły się dwie pandy. To bracia bliźniacy. Docelowo dołączy do niech jeszcze ich młodszy braciszek – mówi Małgorzata Chodyła rzecznik prasowy poznańskiego Zoo.

Nowi lokatorzy nie mają jeszcze swoich imion, dlatego pracownicy Zoo postawili w tej kwestii na pomysłowość poznaniaków.

– Obecnie zbieramy propozycje na imiona dla naszych maluchów. Póki co są to dwa zwierzątka. Myślimy jednak, że najmłodszemu byłoby smutno, gdyby jego imię znacząco różniło się od braci. Byłoby miło, gdyby propozycje były zatem jakoś ze sobą powiązane – informuje Małgorzata Chodyła.

Do pracowników ogrodu wpłynęły już pierwsze propozycje. Pandy mogłyby nazywać się Jacek, Wacek i Pankracek lub Atos, Portos i Aramis.

– Na naszym profilu napisaliśmy, że konkurs potrwa do 31 grudnia. Chcemy go jednak nieco wydłużyć tak, aby każdy miał szansę złożyć nam ciekawą propozycję – dodaje Małgorzata Chodyła.

Propozycje można zgłaszać pod adresem rzecznik@zoo.poznan.pl lub w komentarzach na profilu Zoo. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

Pandy małe przyjechały do Poznania z czeskiego ogrodu zoologicznego. Obecnie przechodzą kwarantannę. Poznaniacy będą mogli zobaczyć je dopiero wiosną.