Strażnicy Demokracji znów zbiorą się na placu Wolności. Tym razem w obronie wolności mediów

Komitet Obrony Demokracji szykuje kolejną manifestację. Jego przedstawiciele i sympatycy w sobotę, 9 stycznia, znów pojawią się na placu Wolności. Tym razem, by zamanifestować swój sprzeciw wobec „głębokich czystek w mediach publicznych”.

Można powiedzieć, że manifestacje, które częściowo organizuje KOD, a częściowo Nowoczesna Ryszarda Petru, stały się już tradycją. Również w Poznaniu, gdzie zgromadzenia Strażników Demokracji odbywają się regularnie, przyciągając różne prominentne osobistości na czele z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem.

W sobotę na placu Wolności znów będzie gorąco, a to może oznaczać jedno: zwolennicy KOD-u po raz kolejny wyjdą na ulicę i będą protestować. Tym razem celem ich manifestacji będzie wyrażenie sprzeciwu wobec działań PIS-u, mających doprowadzić do rzekomych czystek w mediach publicznych.

„Pokażmy kolejny raz siłę społecznego, pokojowego sprzeciwu” – apelują organizatorzy protestu.

Protest jest pokłosiem przyjęcia w sylwestra przez Senat nowelizacji ustawy medialnej, która ma doprowadzić do gruntownych zmian w funkcjonowaniu mediów publicznych. Przede wszystkim do zmian personalnych, zarówno na szczeblu centralnym, jak i na szczeblu lokalnym, co w szczególności mają odczuć dziennikarze regionalnych oddziałów TVP oraz Polskiego Radia (w Poznaniu jest to Radio Merkury – przyp. red.).

Manifestacja rozpocznie się o godz. 12.00. Podobne będą miały miejsce także w innych miastach, w tym w Warszawie na placu Powstańców Warszawy.