Czekolada ratuje bezdomnym życie

Peleryna foliowa, cukier w saszetkach, baton owocowy i samoogrzewający napój czekoladowy wchodzą w skład pakietu dla bezdomnych. Ratujące życie zestawy rozdają strażnicy miejscy.

Zawartość pakietów zakupionych przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP to standardowy zestaw dla osoby, której życie lub zdrowie jest zagrożone. Producent przeznaczył je dla osób ewakuowanych, jednak przy obecnie panujących temperaturach bezdomni przebywający w miejscach nieogrzewanych, pod gołym niebem, także często są w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.
– Wypracowany w Poznaniu model współpracy różnych służb, instytucji i organizacji pozwolił przez szereg lat uchronić wielu bezdomnych od śmierci przez wychłodzenie – opowiada Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. – Na tle innych aglomeracji, w kraju staliśmy się wzorem do naśladowania.

Pakiety zawierają napój samoogrzewający czekoladowy, cukier w saszetkach, baton owocowy, cukierki z witaminą C oraz chusteczki higieniczne i pelerynę folioaw. Wszystko to jest zapakowane w grubą, odporną folię. Zestawy przekazują bezdomnym strażnicy miejscy.