Trzeba było zostać hipsterem…

Kim jest hipster? Co niesie za sobą styl życia hipstera? W czasie styczniowego cyklu w kinie Muza będzie można przyjrzeć się temu fenomenowi. Zarówno od strony kulturowej, jak i stricte filmowym. Okazuje się bowiem, że i kino ma swój własny hipsterski nurt. Widzowie odwiedzą najbardziej hipsterskie miejscówki i poznamy bohaterów, których podejście do życia jest co najmniej nietypowe.

Już we wtorek, 12 stycznia o godz. 21.00 wyświetlony zostanie “Frank” – komedia opowiadająca o losach młodego, ambitnego muzyka Jona (Domhnall Gleeson). Dwudziestoparolatek mieszka z rodzicami w nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii. Ma nudną pracę i bardzo chce zrobić karierę muzyczną. Szansa na spełnienie marzeń pojawia się, gdy do jego miejscowości przyjeżdża na koncert popowa grupa Soronprfbs. Liderem zespołu jest genialny Frank (Michael Fassbender), który nie pokazuje się bez maski – ogromnej głowy z masy papierowej. Do kapeli należy też nadpobudliwa Clara (Maggie Gyllenhaal). Jon dołącza do muzyków, ale współpraca z grupą ekscentryków szybko zaczyna przerastać wrażliwego chłopaka.

Następnie, 19 stycznia znakomita Greta Gerwig okrzyknięta “Woodym Allenem” w spódnicy w roli Frances Ha – niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, uroczej neurotyczki. Pełna entuzjazmu 27-letnia Frances (Greta Gerwig) mieszka z przyjaciółką o imieniu Sophie (Mickey Summer). Żyje marzeniami o byciu tancerką, nie zważając na swój brak talentu. Pewnego dnia jej współlokatorka oznajmia, że wyprowadza się do chłopaka. Zdruzgotana Frances nie wie, co zrobić ze swoim życiem.

26 stycznia poznamy historię Niko, który odsuwa swoją przyszłość na dalszy plan i oddaje się wędrówkom po ulicach Berlina, podczas których podziwia napotkanych przechodniów. “Oh Boy!” to komediodramat o trudach codziennego życia i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie.

Program:
12 stycznia, godz. 21.00 – “Frank”
reż. Lenny Abrahamson, Irlandia, Wlieka Brytania 2014, 95 min.

19 stycznia, godz. 21.00 – “Frances Ha”
reż. Noah Baumbach, USA 2012, 86 min.

26 stycznia, godz. 21.00 – “Oh, boy!”
reż. Jan Ole Gerster, Niemcy 2012, 83 min.

Bilety: 12 zł