Uprawiasz sporty wysokiego ryzyka? Wybierz najlepsze ubezpieczenie

Sporty ekstremalne to wspaniała rozrywka dla wszystkich fanów adrenaliny i mocnych wrażeń. Trzeba przyznać, że takie spędzanie czasu może uzależniać niczym najsilniejsza używka.

Dawka pozytywnych doznań potrafi skutecznie oderwać od codziennych problemów, pozwalając kompleksowo zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną.

Bez względu na to czy jesteś już doświadczonym adeptem, czy dopiero szlifujesz swoje praktyczne umiejętności podpowiadamy, jakich technik i sportów warto spróbować i dokąd wybrać się, aby znaleźć najlepsze warunki do ich uprawiania.

Marzysz o kitesurfingu? Doskonałym miejscem aby praktykować swoje umiejętności będzie rajska wyspa – Zanzibar. Zwłaszcza podczas polskiej zimy na Zanzibarze panują najlepsze warunki do uprawiania tej jakże widowiskowej dyscypliny. Podczas gorących dni, na krystalicznie czystej tafli wody nie sposób nie zauważyć skaczących na falach fanów kitesurfingu. Magia wirujących na wietrze, barwnych latawców na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Uwielbiasz rafting? Trudno się dziwić, że ten fantastyczny sport ma tak szerokie grono wiernych fanów. Doznania towarzyszące spływom rwącą rzeką są naprawdę niezapomniane! Jeśli szukasz wymarzonego miejsca do uprawiania ulubionego sportu, koniecznie wybierz się do Czarnogóry. Rafting w najgłębszym kanionie w Europie jest przeżyciem, którego nawet doświadczeni adepci tego sportu z pewnością nie zapomną. Rzeka Tara pełna wodospadów, kaskad i przełomów zachwyca nie tylko swoim pięknem, ale również wspaniałymi warunkami.

Kochasz obserwować świat z góry? Postaw na paralotnię! Paralotniarstwo możesz z powodzeniem uprawiać w Polsce. Jednym z najbardziej znanych ośrodków jest góra Żar, położona niedaleko Międzybrodzia Żywieckiego. Jeśli marzysz o zagranicznej wyprawie, odwiedź Alpy Francuskie (Chamonix, okolice jeziora Annecy, Saint-André), Włochy (la Grappa) lub Hiszpanię (Castejon, Piedrahita).

Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym

Decydując się na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Praktykując sporty ekstremalne narażasz się na ryzyko dotkliwych, długotrwałych kontuzji. Nawet jeśli jesteś doświadczonym specjalistą, odpowiednie ubezpieczenie zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Najlepsza polisa powinna zagwarantować Ci kompleksowe pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji, wsparcie tłumacza, pokrycie kosztów transportu medycznego (także do kraju), organizację oraz pokrycia kosztów podróży i pobytu osoby towarzyszącej w razie hospitalizacji oraz NNW.

Czy wiesz, że wykupując ubezpieczenie podróżne w Liberty Ubezpieczenia możesz zyskać dodatkową ochronę ubezpieczeniową, związaną z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka? Wśród dyscyplin, na które obowiązuje polisa znajdują się między innymi: alpinizm, motolotniarstwo, paralotniarstwo, szybownictwo oraz pilotowanie jakichkolwiek samolotów silnikowych, rafting lub inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, kitesurfing, jazda konna, a także uczestniczenie w wyprawach survivalowych lub wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi czy przyrodniczymi.