Lubisz pączki? Ten konkurs jest dla ciebie!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja bodaj najsłodszych mistrzostw, jakie widziała stolica Wielkopolski. 1. lutego już po raz 12. wyłoniony zostanie bowiem mistrz Poznania w jedzeniu pączków na czas!

Pączki jakie są, każdy widzi – pulchne, brązowe, krągłe, oblane lukrem, posypane skórką pomarańczową… po prostu niebo w gębie! Nic więc dziwnego, że te właśnie słodkości mają swoich wiernych fanów. Właśnie dla takich osób Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu przygotowuje co roku mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas.

Zasady? Proste. 10 pączków musi zniknąć jak najszybciej. Przy tym nie można tych słodkości popijać. Dodatkowo uczestnicy muszą być pełnoletni (choć dla najmłodszych przygotowywane są mini-zawody, z jednym pączkiem, który dodatkowo nie był tak duży jak normalne).

Najbliższe zawody odbędą się 1. lutego o godzinie 11 w Sali Reprezentacyjnej Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Trzeba się jednak zgłosić. Jak? Można telefonicznie – pod numerem 618532651 (pon-pt. 9-14), mailowo – biuro@cechcukiernikowipiekarzy.pl lub osobiście w Biurze Cechu Cukierników i Piekarzy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 stycznia lub do momentu zapełnienia listy. Trzeba się spieszyć – w rywalizacji może wziąć udział tylko 100 osób!

A jaki czas trzeba osiągnąć? Zeszłoroczny zwycięzca potrzebował na to 6 minut i 36 sekund.