To jest Teatr Nowy!

Dzwonek, nerwowe szukanie biletów. Drugi dzwonek, zajmowanie miejsca i miłe oczekiwanie. Trzeci dzwonek, w tym momencie, wraz z aktorami swoją pracę rozpoczyna sztab ludzi.

Czy wiecie, że aktorzy, których znacie i podziwiacie co wieczór na scenie, to nieco ponad 1/3 wszystkich pracowników Teatru Nowego? Pora zatem poznać tych, których teatralna praca – choć niezbędna – jest mniej widoczna. Nie ma wątpliwości, że na pierwszym planie w teatrze, kiedy rozpoczyna się spektakl jest aktor. Wcześniej, wbrew pozorom dominującą rolę odgrywają osoby pracujące za kulisami. Zaczynając od reżysera, czy scenografa przez obsługę techniczną, aż po szatniarza i bileterkę. Nad wszystkim zaś czuwa dyrektor.

Już niebawem w foyer Dużej Sceny widzowie będą mogli nie tylko obserwować pracę przedstawicieli teatralnych pracowni oraz administracji, ale też zapytać o to i owo. Jako pierwsi zaprezentują się Iwona i Jarosław Trzeciakowie, czyli reprezentanci pracowni krawieckiej, od wielu lat zajmujący się przygotowywaniem kostiumów scenicznych. Teatr Nowy zaprasza do foyer już w czwartek, 21 stycznia od godz. 12.00 do 14.00.