Szukasz pracy w start-upie? Przyjdź do… Starego Browaru

Dla jednych praca marzeń to odejście z ciepłej posady w “korpo” i rzucenie się w nowy, ekscytujący projekt. Dla innych to stworzenie (w końcu) własnej firmy. Komuś doda skrzydeł fakt, że jego umiejętności zostaną dostrzeżone, docenione, ktoś w niego uwierzy. To wszystko będzie można znaleźć na kolejnej już edycji imprezy Hive61, która odbędzie się w Starym Browarze.

Stary Browar od lat jest partnerem społecznej inicjatywy grupy ambitnych i pracowitych jak pszczoły poznaniaków, którzy postanowili zawalczyć o to, by utalentowane i równie ambitne osoby szybciej i łatwiej znajdywały pracę lub zakładały własne biznesy. To właśnie tutaj, w Słodowni, znaleźli swoje miejsce – „Hive61”, swój poznański (61 – numer kierunkowy i kod pocztowy) ul (ang. hive).
Co miesiąc organizują tu spotkania z inspirującymi gośćmi, w których bierze udział ok. 150 osób. Ich formuła za każdym razem jest podobna: każdy z uczestników krótko się przedstawia, co ułatwia nawiązywanie właściwych kontaktów, następnie głos zabierają zaproszeni z Polski i zagranicy goście, a po serii pytań i odpowiedzi organizatorzy zapewniają czas na swobodne rozmowy. Wszystko to w nieformalnej, inspirującej i ożywionej atmosferze, sprzyjającej nie nawiązywaniu kontaktów nie tylko zawodowych.

Dlaczego warto wybrać się na „Hive61”?

– To jedno z najlepszych miejsc w Poznaniu, w których można poznać przyszłych pracodawców. Wielu z nich to młode poznańskie firmy, tzw. start-upy, w fazie dynamicznego rozwoju. Dzięki spotkaniom „Hive61” pracę znalazły dziesiątki osób. Dochodzi tu także do bardzo wielu transferów, szczególnie na stanowiskach managerskich i dyrektorskich.

– Spotkasz tu specjalistów z szeroko pojętego świata online: szefów młodych firm technologicznych, pracujących dla nich specjalistów, fanów nowych technologii, freelancerów i pracowników wolnych zawodów. Coraz chętniej pojawiają się tu także przedstawiciele tradycyjnych gałęzi biznesu, szukających wsparcia nowych technologii, zarówno pracowników jak i rozwiązań.

– Poznasz inspirujących, ciekawych ludzi, którzy pomogą rozwinąć biznes, wesprą radą i doświadczeniem, zweryfikują pomysły na własną firmę, aby mogła ona odnieść jak największy sukces.

Możesz dołączyć do tej społeczności w każdej chwili. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Starym Browarze. Udział jest bezpłatny, wystarczy zgłosić udział na http://www.meetup.com/hive61/ i https://www.facebook.com/hive61.

Gośćmi „Hive61” #28, który odbędzie się 26 stycznia w Starym Browarze (Słodownia+2) o godz. 18:00 będą:

Marek Cynowski – były dyrektor e-commerce Poczty Polskiej, pracował także dla Groupon Polska i australijskiego Squiz. Profesjonalista ds. online z bogatym doświadczeniem. Obecnie zarządza innowacjami konsumenckimi czyli poszukuje i rozwija technologie, które odpowiadają na codzienne potrzeby każdego z nas.

Rainer Berak – dyrektor operacyjny niemieckiego funduszu Project-A Ventures. Na „Hive61” podzieli się nie tylko wiedzą z zakresu e-commerce, ale będzie też poszukiwać utalentowanych programistów, marketingowców i przyszłych project managerów do pierwszej polskiej siedziby funduszu. Ponadto przedstawiciele Project A-Ventures rozglądać się będą za młodymi polskimi firmami technologicznymi, które szukają zagranicznych inwestorów i planują podbić Europę.

Duke Vu – założyciel i CEO Risen. i MyBaze, gdzie jest odpowiedzialny za wizję i rozwój MyBaze.com – platformy e-commerce dla wschodzących marek.

Hive 61, spotkanie #28, 26 stycznia, godz. 18:00
Słodownia +2, Stary Browar, Poznań