Wakacje na targach -Tour Salon powraca!

Blisko 200 wystawców z całego świata, oferujących wycieczki m.in. do Wietnamu, na Filipiny, a także do krajów afrykańskich, do tego zaś przestrzeń dla miłośników wędkarstwa, łowiectwa i żeglarstwa – takie atrakcje będą już wkrótce dostępne na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po zimowej przerwie poznańskie targi coraz bardziej się rozkręcają. Ledwo co kończy się jedna duża impreza (targi Budma), a już wkrótce zacznie się kolejne wydarzenie godne uwagi. Chodzi o targi Tour Salon, którym towarzyszyć będą 4 inne imprezy: Rybomania, Boatex, Knieje i festiwal podróżniczy Śladami Marzeń.

Najbardziej imponująco zapowiadają się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Tam zaprezentuje się ponad 200 wystawców z Polski, Albanii, Gruzji, Czech, Indonezji, Rumunii, Węgier, Filipin, Dominikany, Indii czy Wietnamu. Specjalną ofertę zaprezentuje Indonezja.
– Indonezja jest krajem, który przeżywa obecnie boom turystyczny, więc przedstawiciele zdecydowali się na większą ekspozycję – wyjaśnia Anna Myślak, dyrektorka projektu Tour Salon.

Innych atrakcji także nie zabraknie. Duże stoisko ma przedstawiać ofertę turystyczną Rumunii, swoją ofertę zaprezentują też wszystkie polskie regiony. Specjalną atrakcję zaplanowano dla miłośników piwa – będzie można wziąć udział w pokazach kiperskich z tzw. Cervesario. Do tego właściciele hoteli i restauracji będą molgi dowiedzieć się, jak ze swojego lokalu uczynić kulinarną wizytówkę regionu.

Swoją wizytę na targach zapowiedzieli także blogerzy podróżniczy, którzy założyli portal Polish Travel Blogs. Dzięki temu blogerzy mają mieć ułatwiony kontakt z firmami i organizacjami z Polski oraz innych krajów.

Miłośnicy egzotycznych zakątków będą mogli spotkać się z wieloma podróżnikami, zarówno na targowych stoiskach jak i na festiwalu “Śladami Marzeń”. Zaplanowano 20 prezentacji, a wśród prelegentów będą m.in. Tomasz Łopata i Marcin Dobas.

Program targów Tour Salon jest niezwykle bogaty, ale to nie jedyne wydarzenie, jakie w dniach 12-14 lutego na targach. Miłośnicy polowania spotkają się na targach Knieje, których tegoroczna edycja będzie 2 razy większa niż poprzednia.
– Będzie prezentowana broń myśliwska, ale też nowe kolekjce odzieży czy też sposoby przyrządzania dziczyzny. Oprócz tego zaprezentujemy sztukę wabienia jeleni czy tez koncerty gry na rogach  opowiada Jakub Patelka, dyrektor targów Knieje.

Większe w porównaniu z ubiegłym rokiem będą także targi Boatex i Rybomania. To ostatnie wydarzenie będzie miało niezwykłą atrakcję – ogromne akwarium o pojemności 23 tys. litrów, które stanie w jednym z pawilonów.

Wszystkie imprezy potrwają od 12 do 14 lutego. Wstęp jest płatny, pojedyncza wejściówka kosztuje 15 zł – ale już w przyszłym tygodniu odbędzie się w naszym portalu konkurs, w którym do wygrania będą wyjściówki na targi Tour Salon i imprezy towarzyszące.