Obłędnie pyszna i zaskakująco zdrowa!

Znana ludzkości od prawie 4 tys. lat. Niegdyś owiana aurą tajemnicy i luksusu, dziś wszechobecna towarzyszka codziennych chwil i ozdoba kart dań wielkich restauratorów. Czekolada. Nasza największa pasja, obecna w każdej słodkiej tabliczce Terravita.

Co nam daje czekolada?
– niezawodnie poprawia nastrój (za sprawą kofeiny i teobrominy)
– łagodzi stres
– dodaje energii podczas wysiłku lub nauki (dzięki zawartości magnezu)
– opóźnia proces starzenia (za sprawą dużej zawartości polifenoli)

Za prozdrowotne właściwości czekolady odpowiada główny składnik – kakao. Najbogatsza w kakao, a przez to najzdrowsza, jest czekolada gorzka. To właśnie dlatego w skład nowej linii Terravita wchodzą wyłącznie gorzkie czekolady zawierające AŻ 70% KAKAO!

Warto wiedzieć!
Gorzka czekolada spożywana w rozsądnych ilościach (1-2 kostki dziennie), nie tylko nie tuczy, lecz wręcz sprzyja utracie wagi! Odpowiedzialna za ten efekt jest epikatechina, która przyspiesza metabolizm i pobudza komórki mięśniowe niczym gimnastyka.

Nowa kolekcja czekolad Terravita to podróż przez historię czekolady – od podstawowej, gorzkiej wersji, przez klasyczną miętę, aż po owocowe nuty urozmaicone chrupiącymi dodatkami. A wszystko to zatopione w aksamitnej czekoladzie z 70% zawartością kakao. Zdrowie i przyjemność – w jednym!