Targi Motor Show z rekordem. 133 tys. fanów motoryzacji zjechało do Poznania

Zakończyły się targi Motor Show. Jeszcze w niedzielę, 3 kwietnia, teren MTP okupowali fani czterech kółek i motocykli z całej Polski. Nie zabrakło luksusowych aut, motorów i innych pojazdów, nie zabrakło prestiżowych marek, a przede wszystkim gości. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. W imprezie wzięło udział łącznie 133 tys. fanów motoryzacji.

Tegoroczna edycja targów Motor Show zajęła cały teren MTP, ale wciąż niewiele mówi to o rozmiarze imprezy. Zdecydowanie więcej mówi o nim frekwencja. W dniach od 31 marca do 3 kwietnia największe w Polsce targi skierowane do miłośników motoryzacji odwiedziło aż 133 tys. osób. To zdecydowanie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy to na Motor Show pojawiło się 120 tys. odwiedzających.

W ostatnich dniach odgłosy silników ani na chwilę nie milkły w pobliżu MTP, to co najważniejsze działo się jednak w samych pawilonach. Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele takich marek, jak Ferrari, Jaguar czy Maserati. Nie zabrakło też motocykli. Sportowe BMW, miejski model Ducati czy dostojny motocykl kultowej marki Indian – na te i inne fascynujące jednoślady natknęliśmy się, odwiedzając teren imprezy.

O wszystkich zdobyczach motoryzacji, jakie można było zobaczyć na Motor Show, można by pisać długo. Wolimy je jednak pokazać. Dlatego zapraszamy do obejrzenia obu naszych galerii. Jedna poświęcona jest samochodom, druga – motocyklom. Znajdziecie je, klikając w poniższe linki:

„Ruszyły targi Motor Show 2016”
„Niezwykłe motocykle na targach Motor Show w Poznaniu”

Motor Show to największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa motoryzacyjna. Towarzyszą jej liczne atrakcje: pokazy kaskaderskie, zawody armwrestlingu, spotkania z podróżnikami i rajdowcami. W czasie trwania wydarzenia rozstrzygnięty został konkurs Motor Show Awards. Jury przyznało nagrodę Grand Prix marce Hyundai za europejską premierę Elantry w Poznaniu.