Marsz dla Życia po raz kolejny przejdzie przez Poznań. Tym razem pod hasłem: “Z rodziną najlepiej”

„Z rodziną najlepiej” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Marsz dla Życia. Marsz przejdzie ulicami Poznania 12 czerwca i będzie miał na celu przypomnienie poznaniakom, jakie zadania ma przed sobą rodzina.

– Rodzina powinna wychowywać do prawdy, kształtować podstawowe wartości. W dzisiejszym świecie, kiedy przeżywamy pewien kryzys prawdy, kryzys wartości, rodzina ma do odegrania bardzo ważną rolę – przekonuje ks. Tomasz Brussy, asystent diecezjalny KSM Archidiecezji Poznańskiej – W tym roku Marszem dla Życia pod hasłem „Z rodziną najlepiej” chcemy przypomnieć, jaka jest rola rodziny w dzisiejszym świecie, chcemy przypomnieć, że potrzeba nam wszystkim silnej i otwartej na życie rodziny, rodziny otwartej na przekazywanie prawdy i wartości.

W tym roku Marsz dla Życia odbędzie się 12 czerwca. W ubiegłym roku wydarzenie odbyło się 17 maja pod hasłem „Czas na życie” Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ: MARSZ DLA ŻYCIA PRZESZEDŁ PRZEZ POZNAŃ

Marsz dla Życia to inicjatywa ogólnopolska. Pierwszy marsz odbył się w 2006 r. w Warszawie. W kolejnych latach akcja zaczęto organizować także w innych miastach, w tym również w Poznaniu. W założeniu marsz ma promować przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Manifestacja jest inicjatywą organizacji pozarządowych: Fundacji Narodowego Dnia Życia i Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi.